Жертви при катастрофа със самолет в Северна Каролина

Няколко души са загинали при катастрофа на малък самолет, станала при опит за кацане на регионалното летище Стейтсвил в американския щат Северна Каролина. За инцидента съобщи BBC, позовавайки се на местните власти, предава News.bg.
Шерифът на окръг Айридел Дарън Кембъл потвърди пред Асошиейтед прес, че има жертви, но не посочи точния им брой. Причините за катастрофата все още се изясняват.
Федералната авиационна администрация е започнала разследване на инцидента. По предварителна информация самолетът е Cessna C550, а данните за регистрацията му сочат, че е собственост на частна компания, свързана с Грег Бифъл - бивш пилот от сериите NASCAR, съобщава местната телевизия WBTV, филиал на CBS.
Директорът на летище Стейтсвил Джон Фъргюсън определи машината като бизнес самолет. По негови данни тя е излетяла около 10:06 часа местно време и е била във въздуха за кратък период, преди да се разбие.
Властите обявиха, че летище Стейтсвил ще остане затворено до второ нареждане.
Прочети цялата публикация



Защо Венецуела е имала обогатен уран и как той се озова в САЩ?
Кръв под развалините: Ливан плаща жестоката цена на войната, примирието остава мираж
Ясна е причината за смъртта на поп фолк певеца Никсъна
Нощ на реванши и исторически триумфи: Испания изригна, Египет пренаписа историята - отзиви и коментари
Сензация: Серина Уилямс се завръща на Уимбълдън след близо четири години
Златна резерва донесе успех на Бундестима
Япония разпиля Тунис, африканците отпаднаха в груповата фаза
Германия се класира за елиминациите след два гола на Дениз Ундав
Двама души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
Равносметката от влаковата катастрофа в Англия: Загинал машинист и близо 90 ранени пътници и служители ВИДЕО
В Крим въведоха режим на тока, в Севастопол магазините работят по светло
Серина Уилямс, 44 г., се завръща и на сингъл на Уимбълдън
Правителството на Радев подготвя нов механизъм за минималната заплата
Кабинетът „Радев“ няма да замразява минималната заплата до 2028 г.
ЕБВР ще инвестира над 500 млн. евро в Украйна
Изборите в Италия може да бъдат изтеглени месеци по-рано
Гей съм: БГ гимнастик №1
Ким и Луис официално заедно
Нови „умни“ камери се монтират по Околовръстния път на София