Лукашенко: Мелания е наше момиче, славянка - най-силното оръжие на Тръмп ВИДЕО

Беларуският президент Александър Лукашенко нарече съпругата на американския президент Доналд Тръмп, Мелания, "най-мощното оръжие на страната".
Той направи това изявление на заседание на Всебеларуското народно събрание, съобщава БелТА.
„Казах на специалния пратеник на президента на САЩ за Беларус Джон Коул: попитайте Тръмп защо не използвате Мелания - най-мощното оръжие, което той има? Тя е от нашия народ, славянка“, каза Лукашенко.
Според беларуския лидер той е предложил Мелания „да се ангажира повече с политическите въпроси“. „Това не би било лошо нещо за Тръмп“, добави той.
Лукашенко припомни, че съпругата на Тръмп е от словенски произход и „би могла да направи много както в украинския конфликт, така и в Беларус“, добавяйки, че е необходимо да се включи „не само зетят на Тръмп Джаред Къшнър в разрешаването на конфликта“.
Беларуският лидер повдигна този въпрос във връзка с въпроса дали да се репатрират граждани с беларуски корени в Беларус. Лукашенко припомни, че предците на Къшнър са от Новогрудски район на Гродненска област. „Поканихме американския посланик във Франция. Той е бащата на Къшнър, Чарлз.
„Поканихме и него, поддържаме отношения с него, той отговаря, разговаряме“, каза той, добавяйки, че Джаред Кушнер също е бил поканен чрез посланика.
На 13 декември Тръмп и съпругата му предадоха лично послание до Лукашенко чрез специалния пратеник на САЩ за Беларус Джон Коул. В писмото президентът и първата дама благодариха на беларуската страна и лично на Лукашенко за гостоприемството и подаръците. Семейство Тръмп пожелаха на Лукашенко весела Коледа.
По-рано Лукашенко подари на Мелания Тръмп бижута във формата на беларуски метличини и други предмети, а на съпруга ѝ - икона на Свети Николай Чудотворец, съобщи телевизионният канал „Беларус 1“.
След среща на 12 декември с американската делегация, водена от Коул, Съединените щати обявиха отмяната на санкциите върху беларуския поташ, а беларуските власти обявиха помилването на 123 граждани на различни държави, осъдени за шпионаж, терористична и екстремистка дейност. Решението е взето „като част от споразуменията, постигнати с президента на САЩ Доналд Тръмп, и по негово искане, във връзка с отмяната на незаконните санкции срещу...“ поташовата промишленост на Република Беларус“.
Прочети цялата публикация



Ванс: Невиждан абсурд! Брюксел пречи на Орбан да спечели изборите, налагайки допълнителни разходи на унгарците ВИДЕО
Доналд Тръмп: САЩ ще изнесат лека-полека урана от Иран
Бенямин Нетаняху: Не сме приключили сметките си с "Хизбула"
„Атомен прах”: Тръмп твърди, че Иран се е съгласил да предаде запасите си от обогатен уран
Тръмп срещу папата: кой ще надделее?
Европа ускорява реализацията на резервен план на НАТО заради Тръмп
Иран заплаши да блокира Червено море, ако американската блокада продължи
Peugeot 308 обезличава голяма част от конкурентите си (тест драйв)
Тръмп към краля на Нидерландия: Само увеличен натиск може да върне Техеран на масата за преговори ВИДЕО
Financial Times: Примирието между Израел и Хизбула може да е факт още тази седмица ВИДЕО
Над 3000 сигнала за изборни нарушения: Прокуратурата отчете резултатите след вота
Израелски министър се извини, след като войник повреди статуя на Христос в Ливан
Русия съобщи за разлив на петрол след атаката на Украйна по пристанище в Черно море
"ЕВН Топлофикация" обяви край на отоплителен сезон 2025/26 г. в Пловдив
Нов AI модел помага на роботите да решават задачи, за които никога не са били обучавани
Либералният премиер на Словения обяви, че отива в опозиция след изборите
Жени Живкова проговори за развода си след 34 години брак
Край! Резултатите от изборите вече са ясни