Правителството дава още 25 млн. лв. за топъл обяд до края на септември

На предпразничното си заседание преди Коледа правителството в оставка реши да даде още 25 млн. лева за топъл обяд за нуждаещи се, с което са осигурени необходимите средства по програмата до края на септември 2026 г. От нея се възползват 67 хил. души. Досега топлият обяд се раздаваше по европейска програма, която приключи през септември. След това Министерският съвет намери пари, така че да я продължи до 31 януари 2026 г. Сега държавата преразпределя европейски средства, за да осигури обяд до края на септември. "Независимо кое правителство ще бъде, хората ще знаят, че средствата за една от най-уязвимите прослойки в обществото са осигурени, защото това не е екстра, а има хора, които имат нужда от този топъл обяд, посочи социалният министър Борислав Гуцанов. 226 общини предлагат тази услуга. Парите ще бъдат преведени директно на тях.
Прочети цялата публикация



Цончо Ганев: Новото правителство е като старото, само че ново
Заради войната: икономиката на Русия е на ръба
Италия служи за пример на Европа?
Израелският натиск може да заличи християнството от Светите земи
Колко пари ще загуби България от края на сделките за Украйна
Конфликти в задънени улици
Григор Димитров: Тенисът ми отне изключително много
4 юни 1989. Потушават протестите на Тянанмън
Военните цели на Путин вече са недостижими
Доц. д-р Борислав Цеков: Митът за „Упадъка за Запада“
САЩ свалят санкциите срещу Иран за 60 дни
САЩ свалят санкциите срещу Иран за 60 дни
Лятна футболна треска: ЦСКА 1948 се мести в Словения, кадрово пренареждане в Септември (София)
Защо руските атаки срещу Украйна стават все по-смъртоносни
Лято на морето: Плажовете се пълнят, вече не сме евтина туристическа дестинация
Първа помощ за родители. NOVA LAB и „Пирогов“ ви учат как да реагирате, когато детето има нужда от спешна помощ
Треньорът на Йордания: Липсва ни опит, но трябва да се гордеем