Американският щат Калифорния е изложен на риск от внезапни опустошителни наводнения

Американският щат Калифорния, в който тази седмица се изляха поройни дъждове, остава изложен на опасност от внезапни опустошителни наводнения, а по крайбрежието му се очакват големи вълни, предупредиха местните власти, предаде Асошиейтед прес, съобщи БТА.
Бурите донесоха със себе си дъжд и сняг, като се очакваше днес стихията да утихне, но кодът за опасно време остава в района на мегаполиса Лос Анджелис. Налице е опасност от лавини в планинската верига Сиера Невада, по-специално около езерото Тахо, уточнява АП.
Вълните в района на залива на Сан Франциско може да достигнат днес височина до 7,6 метра. На жителите на планинския град Райтууд, на около 130 километра североизточно от Лос Анджелис, бе казано да са готови да се евакуират поради свлачища.
Улиците в града, населяван от около 5000 души, бяха зарити със скални отломки и гъста кал вчера. "Тази Коледа наистина е луда", заявява пред АП местната жителка Джил Дженкинс, при която за празниците е 13-годишният ѝ внук Хънтър.
При изгледите за нови поройни дъждове в района са мобилизирани над 150 пожарникари, каза говорителят на противопожарната служба на окръг Сан Бернардино - Шон Милърик. "Готови сме. Целият наличен персонал е на разположение“, каза той.
Т.нар. атмосферни реки носят огромни струи влага от тропиците по време на една от най-натоварените седмици по отношение на пътуванията на територията на САЩ. Лос Анджелис отбелязва най-влажния си коледен период от 54 години насам, обяви Националната метеорологична служба на САЩ.
Най-малко два са смъртните случаи вследствие на бурите тази седмица, отбелязва АП.
Паднало дърво уби мъж от град Сан Диего в сряда, а заместник-шериф на Сакраменто загина при катастрофа, която изглежда е била свързана с времето.
Районите по тихоокеанското крайбрежие, включително Малибу, са под наблюдение за наводнения до днес следобед, а за голяма част от долината Сакраменто и от района на залива на Сан Франциско бяха издадени предупреждения за бури и наводнения.
Прочети цялата публикация



Струпване на бойна сила! Нова авионосна група на САЩ пристигна в Близкия изток
Орегон преживява най-тежкия летен сезон в историята си
Черна събота: Серия от бедствия и катастрофи в света
Тайната операция за извеждането на Тръмп от Турция
Тръмп: Самолетът, с който напуснах Турция, беше изложен на по-голям риск
Тръмп потвърди, че е сменил тайно самолета си в Турция
Тръмп: Канада иска привилегии на американски щат, но не е!
Огнен ад в Невада: Обявено е извънредно положение
Доналд Тръмп: Абсолютно не! Икономическата блокада не отменя войната срещу Техеран
Сеул сметна двойно повече ядрени бойни глави в КНДР от Тръмп
Четирима души пострадаха при пожари през последното денонощие
Пожар от 10 000 дка гори край Хасково, гасят го втори ден
Нефролози от Пловдив обясняват защо лятото е сезонът на бъбречните инфекции
Проектобюджетът на Община Бургас е за над 350 млн. лв.
Мощен GPS заглушител, тунел и тайни коридори: Какви са версиите след акцията в "Драгалевци"?
От адска жега до ледени топки: Градушки и бури атакуват страната
Депутатите се връщат от ваканция заради парите по ПВУ
Земеделци на протест: Блокираха пътя край Сливен заради ниските изкупни цени