Европейски грандове в надпревара за младия хърватски защитник Бранимир Млачич

Вълнуваща трансферна сага се разгаря на европейската футболна сцена, след като три от най-големите клубни имена на континента – Барселона, Борусия Дортмунд и Интер – насочиха погледите си към изгряващата звезда на Хайдук Сплит, Бранимир Млачич.
Само на 18 години, Млачич вече се утвърди като ключова фигура в отбраната на хърватския гранд. Със своите внушителни 192 сантиметра, младият централен бранител впечатлява с физика, хладнокръвие и отличен поглед върху играта. През настоящия сезон той записа 18 срещи с екипа на Хайдук, като се отчете с две асистенции и получи два жълти картона – доказателство за неговата активност и ангажираност на терена.
Интересът към Млачич не се ограничава само до клубното ниво. Талантливият защитник вече дебютира и за младежкия национален отбор на Хърватия до 21 години, където също демонстрира стабилност и потенциал за развитие.
Скаути на Барселона и Борусия Дортмунд следят изкъсо всяко негово действие, а Интер също не крие амбициите си да привлече младия хърватин в редиците си.
Прочети цялата публикация



Кристъл Палас троумфира в Лига на Конференциите
България стана европейски шампион по художествена гимнастика при девойките
Алисон Бекер остава на „Анфийлд“: Ливърпул запазва своя страж и през следващия сезон
Иван Турицов напуска ЦСКА
Франция е против НАТО да участва в международна мисия за гарантиране на корабоплаването в Ормузкия проток
Доналд Тръмп: Ще изземем запасите на Иран от обогатен уран
Световната преса за победата на DARA на Евровизия: Историческо завръщане, изненадваща победа; хит!
Бивш играч на Челси: В клуба цари абсолютно бездушие, хората са прави да критикуват
Порто иска да задържи Тиаго Силва: Ветеранът получи предложение за нов договор
Норис победи Антонели и тръгва първи в спринта в Маями
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния
Тръмп: Израел и "Хизбула" спират размяната на удари, войските на Нетаняху се връщат обратно
Украинският външен министър: Украйна е по-полезна за НАТО като член на Алианса, отколкото извън него