Роберт Левандовски: „Готов съм за ново начало след футбола“

Името на Роберт Левандовски отново е в центъра на вниманието, след като се засилиха слуховете за предстоящото му напускане на каталунския гранд. Полският нападател, който вече е на 37 години, навлиза в последните месеци от договора си с Барселона, а изгледите за подновяване на контракта изглеждат все по-малко вероятни.
В интервю за популярния подкаст High Performance, цитирано от испанското издание Mundo Deportivo, Левандовски откровено сподели мислите си за бъдещето.
„Не изпитвам страх от края на кариерата си. Вече се подготвям за следващата глава в живота си, планирам нови предизвикателства извън футбола. Разбира се, футболът винаги ще бъде важна част от мен, но вече не е всичко, което съм“, разкрива опитният нападател.
Левандовски признава, че с напредването на възрастта приоритетите му са се променили: „Когато бях млад, не можех да си представя живота без футбол. Сега обаче усещам, че краят е близо и съм напълно спокоен за това.“
Той допълва, че не се чувства под напрежение относно точния момент на раздялата със спорта: „Не знам дали ще играя още година, две, три или дори четири. Важното е да слушам тялото си – когато усетя, че е време, ще бъда готов да кажа ‘стоп’.“
Междувременно ръководството на Барселона също изглежда склонно да се раздели с Левандовски, като според испанските медии клубът не планира да му предложи нов договор. Това поставя под въпрос бъдещето на един от най-резултатните нападатели в съвременния футбол.
Прочети цялата публикация




Новите документи по случая "Епстийн" стигнаха до норвежката принцеса, съветник на Фицо подаде оставка
Рубио: Не искаме васална Европа, нямаме връзка с изявлението на ЕС за отравянето на Навални
Стефан Антонов: Два урока за държавността след ада "Петрохан"
Главчев и заместничките му са готови заемат поста служебен премиер
Исак Соле: Всички в семейството ми са свързани с футбола
Фики Стораро за брат си Емрах: "Това са много грозни неща – тази показност“
Треньорът на Ювентус с критики към колегата си от Интер: Това е нещо, което никога не съм очаквал
"Нашата цел е резултат, който да лиши Русия от победа"
Украйна мисли за президентски избори скоро - какви са предизвикателствата?
Крум Зарков: Не съм човек нито на Румен Радев, нито на Кирил Добрев
Вот на недоверие: Парламентът на Перу отстрани президента Хосе Хери
Трима загинали и четирима ранени при падане на две лавини във Френските Алпи
Откриха 15 тела на мигранти на италианския бряг
Ванс: Имаме много начини да попречим на Иран да се сдобие с ядрено оръжие
Зеленски наредил на преговорния си екип да му организира среща с Путин
18-годишен младеж се затича въоръжен срещу Капитолия, арестуваха го
Експлозия в църква в щата Ню Йорк, има ранени
В Прищина се проведе шествие в защита на бившите лидери на АОК, подсъдими в Хага
Експерти на ООН: Досиетата "Епстийн" съдържат данни за престъпления срещу човечеството
Заради глътка бира Христо уби от бой 52-г. мъж, викна друг, за да снима клип на наказателната акция. Сега съдът трябва да реши