Байерн Мюнхен срази Залцбург с впечатляваща победа

В истински футболен спектакъл, изигран на австрийска земя, Байерн Мюнхен демонстрира класа и мощ, разгромявайки домакините от Залцбург с категоричното 5:0 в приятелски двубой. Срещата се превърна в сцена за бляскавата изява на младата сензация Ленарт Карл, който се разписа на два пъти и затвърди статута си на новата надежда в световния футбол.
Първото полувреме премина под знака на тактическо надлъгване, но точно преди почивката Хироки Ито разчупи нулевото равенство с прецизен удар от границата на наказателното поле, давайки преднина на баварците.
След паузата Байерн вдигна оборотите и в 71-ата минута Ленарт Карл се възползва от майсторско подаване на Фелипе Чавес, за да удвои резултата. Само четири минути по-късно самият Чавес се разписа, превръщайки преднината в класическа.
В заключителните минути на срещата германският колос не намали темпото. В 87-ата минута Карл отново се оказа на точното място, този път с глава след центриране на Луис Диас, а в добавеното време Диас асистира и на Том Бишоф, който оформи крайното 0:5.
Треньорът Венсан Компани даде шанс на редица млади таланти, сред които Касиано Киала, Давид Дайбер, Уиздъм Майк, Дениз Йофлъ, Хавиер Фернандес, Гуидо Дела Ровере и Майкон Кардозо.
В състава отсъстваха някои от звездите на Байерн като Мануел Нойер, Йозуа Кимих, Алфонсо Дейвис и Джамал Мусиала, но това не попречи на баварците да демонстрират дълбочина и класа.
Прочети цялата публикация




Байерн допусна първа загуба за сезона в германското първенство
Байерн подобри рекорд от ерата Гуардиола при обрат над инатливия Кьолн
Волфсбург - Санкт Паули 2:1 /репортаж/
Волфсбург забрави за унижението от Байерн с ценна победа над опашкар
Йосип Станишич от Байерн Мюнхен аут за три седмици
Компани след 8:1: Такива резултати не са даденост, трябва постоянно да се подобряваме
Везенков и Олимпиакос с 13-и успех в Гърция
Везенков е Най-полезен играч в 21-ия кръг на Евролигата
Александър Везенков беше избран за Най-полезен играч в 21-ия кръг на Евролигата
Везенков вече №2 в историята на Евролигата
Плод срещу сок: Кой е по-здравословният вариант
Старт на делото срещу Иван Портних за измама с евросредства
Грипна епидемия в област Пловдив: Учениците се обучават дистанционно, спрени са ваксинациите