Днес ще бъде погребението на Бриджит Бардо в родния ѝ Сен Тропе

Френската киноикона Бриджит Бардо ще бъде погребана в родния си град Сен Тропе днес, 7 януари. Скромното изпращане в последния ѝ път ще отрази нейната дългогодишна любов към животните, както и крайнодесните ѝ политически възгледи, пише darik.bg.
Много погледи ще бъдат насочени към гостите на церемонията в църквата „Нотр-Дам де л'Асомпсион“, погребението в крайбрежното гробище и публичното събитие в курорта на Ривиерата.
Лидерът на крайната десница Марин Льо Пен потвърди, че ще присъства, докато президентът Еманюел Макрон няма да бъде там.
Очакват се звезди от шоубизнеса, но нейната фондация за правата на животните подчерта, че това ще бъде събитие „без излишни церемонии“.
Погребението ще бъде излъчено на публични екрани в Сен Тропе за почитатели и фенове, които се очаква да пренебрегнат ниските зимни температури, за да отдадат последна почит.
Звездата от „И Бог създаде жената“ почина на 91-годишна възраст на 28 декември в дома си в Сен Тропе, където се оттегли, след като се отказа от филмовата си кариера в началото на 70-те години.
Прочети цялата публикация



Микел Артета с нов залп заради отменената дузпа: Това е против правилата и може да повлияе върху целия сезон (ВИДЕО)
Трус в новия сезон на сериала „Белият лотос“ – Хелена Бонъм Картър напуска още преди началото на снимките
Димитър Рачков е готов за най-важната крачка в живота си
Александър Исак се завръща в състава на Ливърпул за ключовия сблъсък с ПСЖ
Луна на 55 г.: живот между сцената, скандала и политиката
Петър Витанов: Нашата цел е това Народно събрание да бъде скучно, не да се превръща в Цирк дьо Солей
Поклонение в местността "Оборище" за 150-годишнината от Априлското въстание
Левски е на победа от титлата
До обяд - слънчево, след обяд с валежи и гръмотевици
Времето в събота: Жълт код за слана в няколко области, дъжд и сняг в планините
Слот за "голямото лято": Не можем да заменим Салах с един играч, в края сме на един цикъл, но започва нов
Ливърпул се е спрял на три големи и скъпи имена за ново крило
Сестрата на наша певица с второ място на ултрамаратон в Тайланд
Най-малко седем души загинаха при израелски удари в Южен Ливан
Без изкуствен интелект на Оскарите
Макс Верстапен: Намаляваме разликата със съперниците си от Формула 1
Защо Дюлгеров ни причинява Записки по едно предателство?
Все повече държави регламентират боравенето с AI в училищата
Парламентът може да гласува новия кабинет още на 8 май
Мадона пусна първата песен от новия си албум - дует със Сабрина Карпентър (ВИДЕО)