„Битка след битка“ разби рекорд по номинации за Актьорските награди на САЩ

Лентата „Битка след битка“ доминираше номинациите за Актьорските награди на САЩ (SAG Awards) в сряда вечер, като революционната сага на режисьора Пол Томас Андерсън получи рекордните седем номинации, предаде Асошиейтед прес.
В 31-годишната история на наградите за актьори, известни преди като Наградите на Гилдията на екранните актьори, нито един филм не е получил повече от пет номинации, отбелязва БТА.
Освен номинацията за най-престижното отличие на гилдията – за най-добър актьорски състав - „Битка след битка“ получи и индивидуални номинации за Леонардо ди Каприо, Чейс Инфинити, Теяна Тейлър, Шон Пен, Бенисио дел Торо, както и за каскадьорския екип на филма.
Четирите други номинирани ленти за най-добър актьорски състав са: „Грешници“, „Хамнет“, „Върховният Марти“ и „Франкенщайн“.
В исторически план наградите за актьор са едни от най-силните показатели за „Оскар“, като само четири филма през последните три десетилетия са завоювали отличието, без преди това да са били номинирани от актьорската гилдия. Актьорите съставляват най-големия клон на Американската академия за кинематография и наука, която присъжда „Оскар“, и в миналото отделните номинирани за Гилдията на екранните актьори са се припокривали с номинираните за „Оскар“ в приблизително четири от пет случая, допълва още АП.
Прочети цялата публикация



Юлиан Костов заведе Мирела на Актьорските награди в Холивуд (СНИМКИ)
„Грешници“ прекъсна победната серия на "Битка след битка" с победа на Актьорските награди (СНИМКИ)
Черната комедия „Битка след битка“ е големият победител на британските филмови награди ВИДЕО
14 февруари 1944 г.: Роден е Алън Паркър – режисьорът, който превърна музиката и киното в едно цяло
Шефът на Пентагона: Печелим тази война! Решително, опустошително и безмилостно
Защо ударът срещу Иран беше предприет точно в този момент?
Тръмп развенча мита за „трите империи“
За премълчаната "Украинска" Руско-турска война и след нея
Филмът „Грешници“ е големият победител на Актьорските награди на САЩ (СНИМКИ)
Харисън Форд: Тук съм, за да получа награда за това, че съм жив
Intel: Huawei може скоро да настигне САЩ при чиповете
Златна резерва удари Юнайтед в самия край
Астън Вила - Челси 1:4 /репортаж/
Манчестър Сити - Нотингам Форест 2:2 /репортаж/
Анкара: Ситуацията е спокойна, но Турция вече има готов план за възможен мигрантски поток от Иран
Челси с впечатляваща победа над Астън Вила, изкачи се в Топ 5 на Висшата лига
Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън и увеличи аванса си на върха