Ливърпул следи потенциален заместник на Салах

Ливърпул усилено търси нова звезда, която да поеме щафетата от Мохамед Салах, и изглежда, че вниманието на клуба е насочено към изгряващия талант на РБ Лайпциг – Ян Диоманде. Младият котдивоарец, който вече впечатлява с изявите си в Бундеслигата, е сочен за един от най-обещаващите офанзивни играчи на „биковете“.
Според източници от Острова, „червените“ следят изкъсо развитието на 19-годишното ляво крило, но високата му цена – около 100 милиона евро – засега възпира ръководството на Ливърпул от незабавна оферта. Въпреки това, на „Анфийлд“ са готови да проявят търпение и да изчакат до летния трансферен прозорец, когато евентуално сделката може да стане по-реалистична.
Вижте тази публикация в Instagram.
Диоманде не крие симпатиите си към Ливърпул и открито заявява, че мечтае да облече червената фланелка. „Искам да играя на „Анфийлд“, да защитавам цветовете на Ливърпул. Това е не само моя мечта, но и голямото желание на баща ми – да ме види на този легендарен стадион“, сподели наскоро талантливият нападател.
Футболистът впечатлява с универсалността си – може да действа еднакво ефективно както по лявото, така и по дясното крило, което го прави изключително ценен за атакуващата философия на Ливърпул. Бързината, техниката и головият нюх на Диоманде са качества, които напълно се вписват в изискванията на английския гранд.
Според информация на TEAMtalk, шансовете Диоманде да премине на „Анфийлд“ са значително по-големи в сравнение с интереса от други европейски колоси като Манчестър Юнайтед и Байерн Мюнхен.
Договорът на младия нападател с РБ Лайпциг е валиден до 2030 година, а през настоящия сезон той вече има седем попадения и четири асистенции в 16 срещи от всички турнири – статистика, която само затвърждава статута му на един от най-желаните млади футболисти в Европа.
Прочети цялата публикация



Клоп намери заместник на Салах в Ливърпул
Клоп посочил на Ливърпул заместника на Мохамед Салах
Ливърпул избра заместник на Салах, вади 200 млн. евро
Ливърпул има 140 млн. евро за заместник на Салах, избира между трима
Васил Терзиев: Пускаме движението по бул.“Тодор Каблешков“ в пълен профил
Стана ясно защо Мохамед Салах не се появи срещу ПСЖ
Областният управител Ива Радева инспктира язовир Копринка
Инспекция на „Копринка“: Ниво под контрол и без риск от преливане
Салах пропусна да отбележи почетен гол за Ливърпул от дузпа на "Етихад" (видео)
Бруно Фернандеш вписа името си до Роналдо и Джерард
Ето кои са победителите в 29-ия кръг на Нашата игра
Черно море надви Миньор Перник в драматичен двубой от НБЛ
Обявиха съдията на дербито ЦСКА - Левски
Паоло Ди Канио: Свикнахме с посредствеността, Премиър лийг е НБА, а ние - италианския баскетбол
Автобус с британски пътници катастрофира на Канарските острови, има загинал и ранени
Министърът на отбраната на Австрия: Мнозина ни завиждат, че запазихме военната служба, трябва да я удължим
ЕФЕКТЪТ НА ВЕРСТАПЕН: Как един пилот принуждава Формула 1 да преосмисли бъдещето си
Испания е готова да участва в създаването на обща европейска армия "още утре"