Ема Радукану с нова стратегия за завръщане сред тенис елита

Ема Радукану започва 2026 година с амбиция и решителност да се върне на върха в световния тенис, въпреки неотдавнашните си здравословни проблеми. След период, изпълнен с контузии и предизвикателства, 23-годишната звезда предприема ключова стъпка, която може да се окаже повратна точка в нейната кариера.
След като през 2025 г. привлече в екипа си Франсиско Роиг – специалист с богат опит, работил с легенди като Рафаел Надал и Матео Беретини – Радукану избра да продължи сътрудничеството с него. Този ход бе приветстван от бившия №1 на Великобритания Грег Руседски, който е убеден, че именно това партньорство ще върне Ема сред най-добрите на корта.
В подкаста „Off Court with Greg“ Руседски сподели: „Историята на Ема е уникална – тя спечели титла от Големия шлем само на 18 години, нещо, което малцина са постигали. Това създаде огромни очаквания към нея, но липсата на постоянство ѝ попречи да се задържи на върха. Сега, с опитния Роиг до себе си, тя изглежда по-уверена и стабилна. Въпреки загубата си от Мария Сакари на United Cup, Ема демонстрира отлична форма и ако остане здрава, вярвам, че ще се изкачи отново в топ 30.“
Въпреки трудностите през предсезонната подготовка, белязана от травми, Радукану пристигна в Хобарт с позитивна нагласа за предстоящия турнир преди Australian Open. Тя получи подкрепа и от Марк Уудфорд, шампион на Уимбълдън на двойки, който подчерта значението на успеха ѝ за британския тенис. „Не бива да съдим Ема само по един резултат от US Open. Ако успее да повтори онова невероятно представяне в Ню Йорк, това ще бъде истински подвиг. Но вероятно този успех дойде твърде рано в кариерата ѝ. Сега цяла Великобритания стиска палци за нея, защото тя върна интереса към женския тенис и вдъхнови ново поколение състезателки като Кейти Боултър“, коментира Уудфорд.
Прочети цялата публикация




Ема Радукану с ключов ход за завръщане в елита
Стефанос Циципас с нови надежди и амбиции за предстоящия тенис сезон
Милош Раонич слага точка на тенис кариерата си
Иван Иванов оглави класацията за най-добър млад спортист за 2025 година
Ема Стоун е най-красивата актриса
Оле Гунар Солскяер пред завръщане в Манчестър Юнайтед с внушителен бонус за Шампионската лига
Явор Сидеров: Световният ред приключи: идва епоха на грубата сила
Световни асове ще се подготвят за Australian Open с турнир в Оукланд
Ник Кириос приключи на сингъл в Бризбейн още на старта
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Париж ФК нанесе болезнена загуба на ПСЖ за Купата на Франция
Ювентус се развихри срещу Кремонезе
Звучна победа за Ювентус над Кремонезе в Серия "А"
Нападател на Левски пред трансфер в Полша
Ливърпул срази Барнзли в голов спектакъл на "Анфийлд" и продължава напред за ФА Къп
Ливърпул - Барнзли 4:1 /репортаж/
Как да предпазим здравето си в студа?
Байерн продължава с преговорите за Марк Гехи
Ема Радукану с нова стратегия за завръщане сред тенис елита