Русия обвинява украински дронове за атака срещу петролен танкер в Черно море

Руското министерство на отбраната съобщи в сряда, че нападението срещу петролния танкер Matilda в Черно море на 13 януари е било извършено с помощта на два украински ударни безпилотни летателни апарата. Според официалната информация атаката е осъществена на приблизително 100 километра от Анапа, в района на Краснодарския край, предава News.bg.
По-рано компании, имащи отношение към инцидента, информираха, че два нефтени танкера са били засегнати от дронове по време на плаването си към терминал по руското крайбрежие. Източници допълват, че един от корабите е бил нает от американската петролна корпорация Chevron.
Агенция Ройтерс посочва, че към този момент не е успяла да потвърди по независим път твърденията на руското военно ведомство. Не се съобщава за пострадали членове на екипажите, както и за обхвата на причинените материални щети.
В края на ноември украински безпилотни апарати атакуваха терминала на Каспийския тръбопроводен консорциум (КТК), което доведе до сериозни затруднения и временно прекъсване на товаренето на казахстански петрол.
Прочети цялата публикация



Русия атакува масирано Южна Украйна. Зеленски: Очакваме от САЩ и Европа да не мълчат
ЕС затяга мерките срещу танкерите от руския сенчест флот
Икономиката надделява над морала в новия свят на Тръмп
Две жени пострадаха при масираната руска атака с дронове срещу украинския град Одеса
Възможна ли е европейската сигурност без САЩ
Русия обвини Украйна за атаката с дронове по петролен танкер в Черно море
ISW: Нов масивен руски удар
ПАСЕ: Избори в Украйна не могат да бъдат провеждани при военно положение
Русия атакува Украйна с балистични ракети "Искандер"
Мащабна украинска атака над Белгород
Кай Хаверц изпрати Арсенал на финал с попадение в добавеното време
Милан надделя над Болоня и погна лидера Интер
Спартак Варна представи бивш играч на Лудогорец и Черно море
Съд отмени прекратяването на правомощията на общинския съветник от "Възраждане" Иван Алексиев
Сейф ал Ислам е убит от четирима стрелци, екипът му потвърди новината
Линдзи Вон ще участва на Олимпиадата въпреки скъсаната кръстна връзка
Камарата на представителите на САЩ одобри пакет от закони за бюджетни разходи
Реджеп Ердоган в Рияд: Турция е решена да издигне отношенията със Саудитска Арабия на по-високо равнище
Валят жалби за високи януарски сметки за ток