Лондон отхвърли предложенията на Франция и Италия за възобновяване на преговорите с Владимир Путин

Белият дом заяви днес, че срещата между представители на САЩ и Дания и Гренландия е била продуктивна и предупреди същевременно, че разполагането на европейски войници в Гренландия няма да промени намерението на американския президент Доналд Тръмп да поеме контрол над острова, предадоха световни агенции, цитирани от БТА.
Президентът републиканец Тръмп заяви, че Гренландия трябва да стане част от САЩ, при което той не изключва използването на сила, за да присъедини острова към САЩ.
"Не мисля, че европейските войници могат да повлияят на решенията, взимани от президента, нито пък на неговата цел да придобие Гренландия", заяви говорителката на Белия дом Карълайн Левит по време на пресконференция.
Левит също така каза, че срещи на работна група между САЩ и Дания относно Гренландия ще се провеждат на всеки две-три седмици.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп и неговата администрация са предупредили Иран, че ако убийствата на демонстранти продължават, ще има сериозни последствия, предадоха световните агенции, като се позоваха на говорителката на Белия дом Карълайн Левит.
Тя съобщи, че Иран очевидно се е отказал да изпълни 800 екзекуции на протестиращи, насрочени за вчера.
Левит добави, че Тръмп следи внимателно ситуацията в Иран и че всички варианти остават на масата.
Говорителката потвърди и, че Тръмп е разговарял с премиера на Израел Бенямин Нетаняху, който според „Ню Йорк таймс“ е поискал от него да не се намесва военно в Иран, предаде Франс прес.
Прочети цялата публикация



Лавров: САЩ искат да превземат "Северен поток", с Израел нападнаха безпричинно Иран
Доналд Тръмп: Иранският президент поиска прекратяване на огъня
Троянски кон на Русия! Европейският съюз ограничава достъпа на Унгария до поверителна информация
Поредният ден от войната в Иран! Новият върховен лидер Моджтаба Хаменей обяви победа над враговете
Мадуро – отвлечен. Хаменей – убит. В опасност ли е Путин?
Словакия е изправена пред стратегически избор
Израел елиминира лидера на иранския режим: кой е Али Лариджани
Тръмп: Техеран иска сделка, но предлага неприемливи условия. Няма доказателства, че Русия помага на Иран
Бъдещето на иранския уран! Доналд Тръмп е отхвърлил предложението на Путин
Тръмп грубо подцени Иран, предизвика ценови шок
Федерико Валверде разкри драматичен момент от началото си в Реал Мадрид: „Исках да потъна в земята“
Новото издание на „Пътят“ от Юлияна Дончева излиза едновременно с премиерата на сериала „Ком-Емине“ по БНТ
"ДаллБогг" посочи Пеевски и Горанов като отговорни за финансовото ѝ "задушаване" от КФН
Оставиха в ареста водача, шофирал след употреба на кокаин и с близо 6 промила алкохол
Тръмп нареди нови мита върху лекарства
Симон Миньоле слага край на футболната си кариера: Легендарният вратар на Ливърпул и Белгия се сбогува с терена
„Заветите“ - спинофът на "Историята на прислужницата", с премиера в Лос Анджелис (СНИМКИ)
Тръмп обложи вносните лекарства със 100% мито, европейските - с 15%
Германия: по-малко престъпност, ако мигрантите са по-малко?