Тръмп обяви нови мита за осем европейски държави заради Гренландия

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че от февруари ще въведе 10% вносна такса върху стоки от осем европейски държави заради тяхното противопоставяне на американския контрол над Гренландия, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
В публикация в социалните медии Тръмп посочи, че Дания, Норвегия, Швеция, Франция, Германия, Великобритания, Нидерландия и Финландия ще бъдат засегнати от новите мита.
Според президента, ако до 1 юни не бъде сключено споразумение за „пълното и цялостно закупуване на Гренландия“ от САЩ, размерът на вносното мито ще бъде увеличен на 25%.
Прочети цялата публикация



Нов разрив между Мелони и Тръмп
Растящо напрежение! Урсула фон дер Лайен подготвя твърд курс срещу китайския внос в ЕС
Ако Русия извърши инвазия: НАТО обмисля алтернативни планове за отбраната на Европа
Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
Да станем ли част от ЕС? В Исландия избират бъдещето си.
Литва съобщи, че е част от плана за разполагане на американски ядрени оръжия в Европа
САЩ и Армения: отдалечава ли се Ереван от Русия
Ултиматум или блъф: играе ли Радев на твърде високо ниво срещу САЩ за „самолети срещу визи?
Foreign Policy: Европа започна „тих развод“ със САЩ
Дипломатическа война: Рим замрази отношенията с Вашингтон след сблъсъка Мелони – Тръмп
Григор Димитров: Много съм добър в сгъването на дрехи
Официално: Серина Уилямс ще играе на сингъл на Уимбълдън
Диоманде за трансфер във Висшата лига: Агентите ми ще решат въпроса
Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
Bentley представи лимитирана серия Continental GT S Bespoke Edition
Maybach пуска 155-метрова гигаяхта с частен клуб за 300 членове
Илия Луков кани фенове и приятели на голям концерт в Стара Загора тази вечер
Руски журналист, критик на Путин, почина от отравяне с гъби
Летни ремонти оставят големи части от София без топла вода – вижте кога и къде
Пазарът на имоти в София се охлажда, но инвеститорите не спират да строят