Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама

Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама заради "изфабрикувани обвинения" в сътрудничество с Русия за спечелване на президентските избори през 2016 г., съобщи в петък списание The American Conservative.
Статията цитира публикация на Тръмп в Truth Social, в която шефът на Белия дом твърди, че Обама лично е наредил на ЦРУ да изфабрикува невярна информация за изборите през 2016 г. Тръмп нарече това опит за преврат от страна на бившия президент, за който той трябва да бъде подведен под отговорност.
Списанието отбелязва, че няколко дни преди публикуването на този доклад, ФБР, в присъствието на няколко високопоставени служители на администрацията на Тръмп, е иззело документи от избирателна секция в окръг Фултън относно президентските избори през 2020 г., които бяха спечелени от представителя на Демократическата партия Джо Байдън.
През юли 2025 г. директорът на Националното разузнаване на САЩ Тулси Габард публикува доклад, в който се посочва, че администрацията на Обама, след победата на Тръмп на президентските избори през 2016 г., е изфабрикувала разузнавателна информация, която твърди, че показва руска намеса в изборния процес. Това е направено в опит да бъде отстранен Тръмп от власт, отбеляза Габард. Според нея, няколко месеца преди изборите, американското разузнаване е било единодушно: Русия не е имала нито намерение, нито възможност да се намесва. През декември 2016 г. (след победата на Тръмп) обаче администрацията на Обама е разпоредила нов доклад, противоречащ на предишните оценки. Габард обясни, че ключовото разузнавателно заключение – че Русия не е повлияла на резултата от изборите – е било премахнато и класифицирано.
Прочети цялата публикация




Два смъртни случая за три седмици: натискът над Тръмп расте
Барак Обама осъди новото убийство от федерални агенти в Минеаполис
Бивш американски посланик в Израел: Доналд Тръмп ще се опита да ликвидира аятолах Хаменей
Петрол и още: интересите на САЩ, Китай и Русия във Венецуела
След Венецуела идва ли редът на Куба?
Тръмп преобръща световния ред
Каракас обяви 83 жертви при нападението на САЩ от 3 януари, страната "ще продължи да изпълнява програмата на Мадуро"
"Освободете Мадуро" в Хавана! Десетки хиляди кубинци протестираха пред посолството на САЩ в столицата
The Wall Street Journal: Тръмп смята, че главният прокурор на САЩ Пам Бонди е "слаба и неефективна"
В Бундестага: Трябва да приемаме Тръмп насериозно, открита критика ще го откаже от преговорите за Украйна
България почита паметта на жертвите на комунистическия режим
Сигнали и проверки: Какво правят институциите през февруари
Чиповете поскъпват
Мъгла намалява видимостта на прохода Шипка и в участъци на магистралите „Хемус“ и „Тракия“, сняг вали в областите Видин, Ловеч, Монтана и Пазарджик
Рая Назарян: Отдаваме нашата почит на жертвите на комунистическата диктатура с ясното съзнание, че сме в дълг към тяхната памет
България почита паметта на жертвите на комунистическия режим
Горящи контейнери, камъни и коктейли Молотов: Масови демонстрации в Италия
Избраха гласа, който ще представи страната на "Евровизия 2026"
Празник е! Ето кои имена празнуват на днешния ден
"Нищо лично": Сграда, вградена в скалите на Искърското дефиле, получава нов живот (ВИДЕО)