Майк Менян подписа нов дългосрочен договор с Милан

Вратарят и капитан на Милан - Майк Менян, официално препотвърди лоялността си към "росонерите", след като сложи подпис под ново дългосрочно споразумение, което ще го задържи в клуба до лятото на 2031 година. С този ход френският национал слага край на всякакви спекулации относно бъдещето си и демонстрира категоричната си отдаденост към гранда от Милано.
Новият контракт на Менян идва с осезаемо увеличение на заплатата – според италианските медии, стражът ще получава около 7 милиона евро на сезон, което го нарежда сред най-високоплатените футболисти в Серия А. Предишното му споразумение изтичаше в края на настоящата кампания, но ръководството на Милан не остави нищо на случайността и предприе решителни действия, за да задържи един от най-ценните си играчи.
Любопитен факт е, че през изминалото лято Менян бе на крачка от трансфер в Челси, но "червено-черните" категорично отказаха да се разделят с него, оценявайки ключовата му роля в отбора.
През този сезон 30-годишният вратар продължава да впечатлява с изявите си – в 25 мача той е опазил вратата си "суха" цели 11 пъти, а допуснатите голове са едва 20.
Менян пристигна на "Сан Сиро" през 2021 година, когато Милан плати на Лил 16 милиона евро за правата му. Оттогава насам френският страж се превърна в истински стълб в защитата на тима, записвайки 188 срещи, 70 "чисти" мрежи и 190 допуснати попадения.
Прочети цялата публикация




Аморим лично се зае със задачата да задържи Майк Манян и Адриен Рабио
Страхотно! Българин подписа нов договор с Милан
Трагедия в Нигерия: бивш талант на Антверп и Саутхемптън е открит мъртъв при мистериозни обстоятелства
Четвърто ново попълнение в Ботев Пловдив
Официално: Ботев Пловдив подписа с национал на Уганда
Тектонични промени в Разград: Лудогорец започна подготовка без Хьогмо, готви се мащабна чистка
ЦСКА има списък с набелязани вратари, Сенси се съгласил на нов договор на Анортозис
Локомотив София на Любо Пенев преговаря с четирима национали
Трансферен бум в Първа лига: Левски на крачка от испански бранител, ЦСКА взе ас на Лудогорец
Милан ще привлече още един българин
Десет години след Брекзит: британският бизнес още се настройва за живота извън ЕС
Фотогалерия: Възходът на китайското фоа гра
Рюте ще бъде на официално посещение в САЩ
"Пране на пари": Мотивът за експулсирането на Олег Невзоров, което е било отменено
Денят ще започне със слънце, но ще има и летни бури
Как въздушните възглавници се задействат толкова бързо при катастрофа? Обяснение на физиката и химията зад тях
Норвегия достигна елиминациите след 3:2 над Сенегал
CNN: Започнаха големи съкращения в "ненужното" Национално разузнаване на САЩ
Голям мач на Ерлинг Холанд! Норвегия срази Сенегал на Мондиал 2026