Френската прокуратура разпитва Мъск и бившия шеф на "Екс" за разследване на социалната мрежа

Парижката прокуратура призова собственика на "Екс" Илон Мъск и бившия главен изпълнителен директор Линда Якарино да се явят на разпит през април във връзка с разследване срещу социалната мрежа, съобщават френските прокурори, цитирани от Ройтерс, предава БТА.
Днес се провеждат обиски във френските офиси на "Екс" като част от разследване, започнало през януари 2025 г. Операцията се изпълнява от звеното за киберпрестъпления на прокуратурата с подкрепата на Европол и специализираното киберзвено към френската полиция.
До момента платформата не е направила официален коментар по случая.
Според прокуратурата разследването е инициирано след сигнал от депутат, който твърди, че алгоритмите на "Екс" са били манипулирани, променяйки функционирането на автоматизирана система за обработка на данни.
В същото време френската прокуратура обяви, че ще прекрати използването на "Екс" за официални комуникации и ще се обръща към медиите чрез "Линкдин" и "Инстаграм", собственост съответно на "Майкрософт" и "Мета".
Прочети цялата публикация



Павел Дуров: Френската прокуратура обвинява Х и Мъск в същите престъпления, извършвани от местното правителство
Какво трябва да се знае за разследването за корупция, свързано с бившия началник на канцеларията на Зеленски
Иран: Няма видими резултати от преговорите със САЩ
Тръмп обяви „пълна и безусловна подкрепа“ за десен колумбийски кандидат за президент
Зеленски настоява за спешни доставки на ракети „Пейтриът“ след масирани руски удари
В struma.com! Граничен абсурд за милиони: Ново хале за щателни митнически проверки на ГКПП Логодаж не функционира, оказа се безполезно за тирове! Започва разследване на полиция и прокуратура
Макрон подкрепи усилията на Тръмп за споразумение между САЩ и Иран
САЩ нанесоха удари по ирански военни обекти след свалянето на американски дрон
Артилерийска дипломация! Украйна нанесе нови удари по енергийната инфраструктура на Русия, жертви и от двете страни
НИМХ предупреждава за гръмотевични бури и градушки в събота
6 юни 1944 г. Десантът в Нормандия (СНИМКИ)
Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Трагедия в Мъглиж: 14-годишно дете се удави след скок в реката
Нов STEM център отвори врати в ПГЕЕ-Банско
Очевидец на фаталната катастрофа в София: Хората бяха по земята, викаха и плачеха
Втора жертва на адската катастрофа край София
Рене Карабаш в Бургас: За „Букър“, любовта и защо AI не може да пише книги
Колите от катастрофата с градски автобус на "Челопешко шосе" летели с над 150 км/ч (снимки)