След видеовръзката с Путин, Си Дзинпин проведе и телефонен разговор с Тръмп

Китайският президент Си Дзинпин разговаря по телефона с американския си колега Доналд Тръмп, съобщава "Ройтерс", предава News.bg.
Разговорът се проведе преди очакваното посещение на Тръмп в Китай през април. Китайските държавни медии не разкриха повече подробности за разговора. Последният телефонен контакт между двамата лидери беше в края на ноември.
Разговорът с Тръмп се осъществи само часове след видеовръзка между Си и руския президент Владимир Путин. Кремъл съобщи, че Путин е приел поканата на Си да посети Китай през първата половина на тази година.
Въпреки че подробности не бяха предоставени, се смята, че теми на обсъждане са били текущите глобални развития, включително кризите в Иран и Куба. Възможно е търговията също да е била сред акцентите на разговора с американския президент, като Тръмп е посочил, че САЩ биха "приветствали" Китай да купува американски петрол.
Министърът на финансите на САЩ Скот Бесент добави, че Тръмп и Си могат да се срещнат до четири пъти през 2026 г.
Прочети цялата публикация



Владимир Путин иска примирие за 9 май! Украйна все още се колебае
Тръмп: Ще обсъдя Иран със Си, но не се нуждаем от неговата помощ
Володимир Зеленски: Мирът в Украйна стана заложник на войната в Иран
Сергей Лавров обсъди ситуацията в Ормузкия проток с външния министър на ОАЕ
Руските рубли заливат пограничните градове в Китай от началото на войната в Украйна
Китай се подготвя за нова визита на Путин
За СРЕЩАТА отново
По стъпките на Тръмп: Путин отива при Си Дзинпин на 19 май
За САЩ би било само пиар ход да вземат обогатения уран на Иран, каза Тръмп
Защо срещата между Тръмп и Си е важна за САЩ, Китай и света
Внимание шофьори! Променят организацията на движение на АМ „Тракия“ в Област Пазарджик!
Разкриват нова паралелка в СУ "Възраждане"
Рябков: Рисковете от челен сблъсък между НАТО и Русия се увеличават
Европа представи космически самолет за многократна употреба: какво може да прави в орбита
Бургас вече е активен кандидат за „Евровизия 2027“, деца направиха Бангаранга флашмоб пред зала „Алена Бургас“
Локомотив София наложи волята си над Славия
Днес обявяват носителя на „Букър“ за 2026 г., българската писателка Рене Карабаш е сред номинираните
AI реклами с фалшиви лекари и „чудодейни“ добавки донесли над 240 милиона евро: България се оказа ключова точка в схемата
Руски удари в Украйна, атаки по цивилни и енергийната инфраструктура
Три метра абстрактна фантазия продадена за $181 млн.