Да подкрепим България в историческия мач срещу Белгия

В събота и неделя България излиза на корта в исторически мач за родния тенис! Пловдив ще бъде домакин на плейоф от Световната група на Купа „Дейвис" – България срещу Белгия. Това не е просто мач, а сбъдната мечта. Това е и поредното доказателство, че българският тенис върви уверено към световния елит.
За първи път в историята си България се класира сред най-силните отбори на планетата. Пътят дотук беше извоюван с характер и непримирим дух – с три големи победи срещу Салвадор, Румъния и Финландия. Въпреки успехите нашият отбор не спира да се развива и да гони още по-високи върхове.
България разполага с изключително млад и талантлив отбор – момчета, които вече карат света да говори за българския тенис. Иван Иванов покори Уимбълдън и US Open и влезе в историята като първия българин, обявен за световен шампион. Александър Василев стигна до финал на US Open. Пьотр Нестеров и Илиян Радулов израстват с всеки турнир, а Александър Донски се утвърди сред елита при двойките. Това е бъдещето на България в тениса, което се нуждае от подкрепата на всички.
Срещу нас е силният отбор на Белгия – полуфиналист от световните финали за Купа „Дейвис" през миналата година. Предизвикателството е огромно. Нашите тенисисти обаче са готови да запишат най-великата победа в историята на българския тенис в Купа „Дейвис".
Но тази победа няма да дойде без безрезервната подкрепа по трибуните. Нека напълним до краен предел зала „Колодрума" в Пловдив. Нека покажем как подкрепя българската публика и да дадем на нашите момчета енергията, която ще им помогне да стигнат до крайния успех.
Прочети цялата публикация



Бивш член на Изпълкома: Христо Янев не става, ЦСКА се отърва с най-малкото в Разград
Радостина Димитрова: Емоцията е феноменална, за нас мач без значение няма
Иран призова за отстраняването на САЩ от Световното първенство по футбол
ЦСКА спечели титлата в хокейния шампионат за първи път от 11 години
Два успеха за Пьотър Несторов в рамките на ден в Херсонисос
Българският национален отбор се завръща на стадион "Христо Ботев" в Пловдив за Лигата на нациите
Националите отново ще домакинстват в Пловдив
Треньорът на Лудогорец: Не само Левски е в битката за титлата, ако спечелим всички мачове, имаме шанс
Левски трепери заради Светослав Вуцов
Пьотр Нестеров с трети пореден успех в Гърция
Диян Боев, БНЕБ: Отрицателните цени на тока не са пазарна аномалия
Открит урок на тема „Финансова грамотност“ в ДГ „Здравец“ – Банско
Две силни магнитни бури ни връхлитат до края на март
Пловдивчанка се зарази с чикунгуня след почивка на Сейшелските острови
Левон Хампарцупян за горивата: Тези 20 евро са "все още плачем, преди да са ни били"
Пожар на самолетоносача "Джералд Форд"! Екипажът е без пералня, 600 военнослужещи спят на пода
Популярни авиокомпании удължават преустановяването на полетите до Израел
Банкер: Печатането на пари означава инфлация, предстоят години на по-висока такава
След смъртта на жена в Дупница: Защо хиалуронът в гърдите крие опасност