Ига Швьонтек изрази възхищението си към Линдзи Вон заради несломимия ѝ дух

В света на спорта често ставаме свидетели на вдъхновяващи истории за кураж и непримиримост. Полската тенис звезда Ига Швьонтек, която вече е шесткратна шампионка от турнирите от Големия шлем, открито засвидетелства подкрепата си към легендарната скиорка Линдзи Вон. Американката, въпреки тежката си контузия, обяви, че ще се бори за участие на предстоящите Олимпийски игри в Милано-Кортина.
Линдзи Вон, която е на 41 години и притежава олимпийско злато от Ванкувър 2010, както и две световни титли, преживя сериозен инцидент по време на супергигантския слалом в Кран Монтана, Швейцария. След падане на 30 януари, тя получи скъсване на предна кръстна връзка, контузия на менискуса и натъртване на костите в лявото коляно – травми, които биха обезкуражили всеки спортист.
Въпреки това, Вон демонстрира завидна решителност и на специална пресконференция заяви, че няма да се откаже от мечтата си да стартира в женското спускане на Олимпиадата. Тя подчерта, че ще положи всички усилия, за да се възстанови навреме и да застане на стартовата линия.
Ига Швьонтек не остана безразлична към борбения дух на американската скиорка. В социалните мрежи тя сподели: „Докато се бориш, ти си победител“, изразявайки дълбокото си уважение и възхищение към Линдзи Вон.
Прочети цялата публикация



Как се избират имената на кралските бебета във Великобритания
Ще посегне ли Иран на България?
Пхенян има забележки! Северна Корея не споделя оптимизма на Белия дом за среща между Ким и Тръмп
Швьонтек на полуфинал в Синсинати, Рибакина се отказа и Сабаленка остава №1 в света
Ивелин Попов: Българският футбол се нуждае от честност и прозрачност
Пекин алармира: Токио има плутоний за 5500 ядрени боеприпаса
Медиите в Гърция след Левски - АЕК: Шансовете ни остават отворени
Доналд Тръмп настоява за среща с Ким Чен-ун още тази есен
Турция е заложник на руските С-400; Аржентина няма писти за F-16
Враг пред портите на Русия! Американски шпионски самолет е кръжал около Калининград
Четири години без Атанас Градев и Йордан Илиев: Бургас почита паметта на двамата полицаи
Борисов от Ямбол: Бургас получи „Евровизия“, а вие самолети (ВИДЕО)
Пожарът край Хасково: 10 000 декара са унищожени от огнената стихия
Русия атакува фабрики за оръжие в страни от НАТО, включително и в България
Поляк се е удавил на плажа в „Слънчев бряг“
ISW: Руснаците напредват източно от Славянск
Вътрешният министър ще награди в Бургас двамата младежи, помогнали да бъде спрян пожарът край Кошарица