Кирил Домусчиев с жестока критика заради калните ниви в елита

Собственикът на Лудогорец - Кирил Домусчиев, отправи остра критика към ръководството на Футболния съюз и Лицензионната комисия за терените на стадионите в Монтана и този в Надежда. Мачовете Монтана - ЦСКА 1948 и Локомотив София - Лудогорец се играха на доста кални терени.
Домусчиев сподели, че Лудогорец ще поиска оставката на хората от Лицензионната комисия и заяви, че се надява да получи подкрепа от останалите клубове, за да може да се подобри състоянието на терените.
Той заявява, че главните виновници са некомпетентното и неадекватно ръководство на Футболния съюз и неговите комисии.
Ето какво пише Домусчиев във Фейсбук:
"Уважаеми фенове на футбола, не ми е в стила да коментирам всяка ситуация като моя колега Цветомир Найденов, но с началото на пролетния (зимен) дял на първенството се потвърдиха моите най-лоши прогнози от последното ми интервю в началото на януари в Анталия.
На калните ниви в Монтана и Надежда се игра псевдофутбол, което постави под въпрос претенциите за това, че в България се играе футбол, който прави щастливи феновете, компетентността на Футболния съюз, че се спазва фейърплея и, че някой въобще мисли за здравето на футболистите (за съжаление имаме тежко контузен играч на ЦСКА 1948, който, когато е на терена, вдига нивото на Първенството ни).
Виновни са не само колегите и собствениците на футболните клубове, които по-добре да развиват СПА туризъм, кални бани, масажи и други подобни….. Главните виновници са некомпетентното и неадекватно ръководство на Футболния съюз и неговите комисии.
Със сигурност Лудогорец ще поиска в специална декларация, да види дипломите поне за средно образование на членовете на Лицензионната комисия. [????] Ще искаме и тяхната оставка!!! И на какво основание са одобрили терените на Монтана и Локомотив София?
При положение, че на срещата в началото на януари на Президента Гонзо с клубовете, той пое ангажимента да не сe допускат мачове на подобни терени (вижте инициативата на Гонзо https://bfunion.bg/news/51493/0). Ще поискаме подкрепа от останалите клубове и се надявам да я получим.
Искаме оставка на Лицензионната Комисия, защото явно гледа и одобрява терените от снимков материал от преди 30-40 години?!
Благодаря на всички, които инвестират и развиват футбола в България, а на тези с картофените ниви и със Спа процедурите да сменят попрището и да са успешни в земеделието и в туризма!
П.П. Извинете ме, че пропуснах да уважа и изказването на уважаемия треньор Илиан Илиев за "нивата" във Варна".
Прочети цялата публикация



Световната слава и трагичната съдба на Аспарух Лешников – Ари: Рицарят на горното Фа, който покори Европа
Ограничения по АМ Тракия от днес до 21 август
Рейнджърс привлече 27 футболисти, но клубна легенда говори за „грубо лошо управление“
Трусът в турската опозиция, който заплашва Реджеп Ердоган
Русия в капана на "безсмъртния" режим на Путин
281 жертви в Колумбия, потоп с 5 загинали в Япония
МС предлага дупничанина проф. д-р Венцислав Мутафчийски да бъде награден с орден “Св. св. Кирил и Методий“
Треньорско шоу след драмата на "Колежа"
Сибига, това беше глупаво: С атаката срещу УНИЦЕФ Украйна губи глобални симпатии и рискува бъдещите помощи
Слънце по Черноморието, дъжд и гръмотевици в Западна България
Пиза на Росен Божинов победи за Купата на Италия, уреди си среща с Фиорентина
Ясни са поредните победители в "Нашата игра"
Измъчван и запален: Демерджиев с нови подробности за убийството в Банкя и случая "Петрохан"
Чудотворната Хавайска мироточива икона на Богородица вече е в Рилския манастир
Доналд Тръмп: Иран има само един изход! Те трябва да вдигнат бялото знаме и да се предадат
Светослав Ковачев също наказа Локо София
Станислав Иванов без конкуренция за Играч на мача Арда – Локо Сф
Забравените войници на Русия: африканците в украински плен