Уейн Рууни скочи на фена с прическата: Този ме изкарва извън релси!

Легендарният голмайстор на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни подложи на остра критика Франк Илет — привърженикът на „червените дяволи“, който стана световна сензация с решението си да не подстригва косата си, докато отборът не запише пет поредни победи.
След уволнението на Рубен Аморим и назначаването на Майкъл Карик за временен мениджър, Юнайтед навлезе в отлична серия от четири поредни успеха срещу Манчестър Сити, Арсенал, Фулъм и Тотнъм. Очакваната пета победа обаче се изплъзна срещу борещия се за оцеляване тим на Уест Хем, което вбеси Рууни заради медийното внимание към фена.
Рууни, който вече е на 40 години, не скри раздразнението си от факта, че фокусът се измества от представянето на отбора към личната история на Илет. Фенът не се е подстригвал от около 500 дни, а кампанията му, известна като The United Strand, му донесе над 1,5 милиона последователи в социалните мрежи.
„Бих го пратил в другия край на страната, направо ме изкарва извън релси“, заяви Рууни пред пресата. „Говорим за Карик и Юнайтед, които се опитват да спечелят пети пореден мач, а всичко се върти около това дали този човек ще се подстриже.“
Преди мача с „чуковете“ фенът беше забелязан в компанията на Жерар Пике, което допълнително нагнети напрежението. На терена обаче Юнайтед не успя да постигне заветната пета победа. Бенямин Шешко влезе от пейката, за да изравни резултата, след като Томаш Соучек беше открил за Уест Хем, и мачът завърши при равенство 1:1.
Според Рууни популярността на Илет е вредна за истинската футболна култура. Феновете се вълнуват повече от „момчето с косата“, отколкото от самата игра.
Рууни смята, че самият Илет би бил разочарован от победна серия. „Обзалагам се, че ще бъде съкрушен, ако Юнайтед спечели пети мач, защото изведнъж ще стане излишен“, добави бившият нападател.
Прочети цялата публикация



Рууни: Провалът на Челси ще им помогне да се превърнат в страховита сила във Висшата лига
Бруно Фернандеш с поредно признание
Уейн Рууни: Ако бях на мястото на Арне Слот, не бих пуснал Салах близо до стадиона в последния мач
Министърът на отбраната на Израел скочи на Ямал
Треньорът на Арсенал: Поставям критиците там, където им е мястото
Глас народен! Повечето германци очакват наесен първия премиер на провинция от "Алтернатива за Германия"
Джъстин Бийбър събрал Кендъл Дженър и Джейкъб Елорди
Атанас Бостанджиев отхвърли поканата за разговор със сдружението „Левски на левскарите“
"Забранена любов": Дрогиран престолонаследник избива кралското семейство на Непал преди четвърт век (ВИДЕО)
SoftBank обеща 75 млрд. евро за най-големия AI център в Европа, който ще е във Франция
Часове след обявеното примирие: Нова ракетна атака от Ливан срещу Израел
A$ap Rocky с първи концерт в България през октомври
Арина Сабаленка демонстрира класа срещу Наоми Осака и продължава напред на Ролан Гарос
Dolce Vita с ограничен бюджет: Топ 6 бюджетни места в Италия за перфектна почивка тази година
Мистериозната болест, която лекарите бъркат с панически атаки при жените
Има ли Израел тайни военни бази в Ирак?
Инфлацията през май в еврозоната ще бъде обявена днес с очаквания за покачване
С вой на сирени в цялата страна отдаваме почит към Ботев и героите на България
2 юни: Денят, в който природата постави България на колене
52-годишен уби шестима в Айова и се застреля