Berliner Zeitung: Конфликтът между Орбан и Зеленски може да спре Украйна за ЕС

Конфликтът между унгарския премиер Виктор Орбан и Володимир Зеленски може да попречи на плановете на Украйна за присъединяване към Европейския съюз, съобщи вестник Berliner Zeitung.
Според изданието правителствените кръгове на ЕС смятат, че ускореното присъединяване на Украйна към съюза ще провокира конфликт с Русия и ще причини сериозни щети на европейската икономика. Суровата позиция на унгарския премиер относно интеграцията на Украйна в ЕС се основава отчасти на подобни мнения. Орбан заяви, че „държавите членки определят условията, а не страните кандидатки“.
Зеленски по-рано заяви, че Украйна трябва да направи „всичко възможно, за да бъде технически готова да се присъедини към ЕС до 2027 г.“. Той добави, че това трябва да бъде включено в споразумението за уреждане на конфликта в Украйна, което би искал да подпише с лидерите на САЩ, Русия и Европа. В противен случай, твърди Зеленски, „Русия ще направи всичко, за да блокира този процес“.
Унгарското правителство многократно е заявявало, че няма да позволи прибързаното присъединяване на Украйна към Европейския съюз, тъй като това би създало заплаха от пряка военна конфронтация с Русия и би причинило значителни щети на европейската икономика. Будапеща също така предупреди, че Брюксел и Киев възнамеряват да прибегнат до различни трикове, които биха били крещящо нарушение на правото на ЕС.
Прочети цялата публикация



Каква е позицията на Радев за Украйна? Това са ясните неща:
Доналд Тръмп: Мирът в Украйна е по-близо, отколкото всички си мислят
Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
Навроцки: Зеленски превиши прага на болката, който поляците могат да понесат
Полша лиши Зеленски от най-високото държавно отличие на страната
Разногласие в ЕС относно отварянето на дипломатически канали с Русия: Германия определи инициативата като „обида“
Лидерите на ЕС призоваха Русия за безусловно спиране на огъня и преговори за справедлив и траен мир ВИДЕО
„Индипендънт”: Америка загуби войната си с Иран
Тръмп за войната в Украйна: Сега, когато приключихме с Иран, ще обърнем внимание и на това
След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
56-годишната Дженифър Лопес взриви Париж с дръзка „гола“ рокля с кристали (СНИМКА)
Дневен хороскоп за 10 юли: Прилив на вътрешна сила за Овен, Дева – бъдете смели и решителни
БДУ разкрива нов филиал, медицински сестри ще се обучават в Добрич
Като на филм: Крадци се врязаха в банков клон и опитаха да измъкнат банкомат
Самолет "Спартан" транспортира петмесечно бебе за трансплантация на черен дроб в Рим
Очаква ни слънчев петък, но ще има и краткотраен дъжд
Мъж загина, дете е с опасност за живота след тежка катастрофа край Мъглиж
Кейко Фухимори обеща да възстанови отношенията между Перу и Мексико
Последният работен ден от седмицата ще бъде слънчев за русенци