Сирийската армия е поела контрол върху военна база "Аш Шадади"

Сирийската армия обяви, че след съгласуване със САЩ е поела контрола над военната база "Аш Шадади" в провинция Хасака, Североизточна Сирия, предаде днес сирийската държавна информационна агенция САНА, цитирана от агенции Reuters и БТА.
Тази стъпка се осъществява след изтеглянето на САЩ от стратегическата база "Ал Танф" в резултат на договорена с посредничеството на Вашингтон сделка за вливането на ръководената от кюрди военна коалиция Сирийски демократични сили (СДС) в централните сирийски институции, припомня Ройтерс.
През април миналата година САЩ започнаха постепенно изтегляне на военнослужещите и военната техника от базата в град Аш Шадади, която беше под контрола на СДС. В края на януари сирийският президент Ахмед аш Шараа и командващият кюрдската коалиция Мазлум Абди постигнаха споразумение, според което кюрдските бойци ще се присъединят към правителствените сили, а институциите за самоуправление, създадени от кюрдите в Североизточна Сирия, ще станат част от сирийските държавни структури, отбелязва и ТАСС.
Прочети цялата публикация



За втори път в Москва! Путин иска да запази руската военна база в Сирия
Белият дом заплаши с мита търговските партньори на Иран. Голям пожар избухна във военна база в Техеран
Руската армия е получила заповед от Путин, предстои нещо мащабно на фронта в Украйна
Протест в Каракас: Освободете Мадуро!
Русия отново се готви за война срещу Финландия
The Wall Street Journal: Си Дзинпин вече има пълен контрол над армията, нарастват опциите за нахлуване в Тайван
Чистка в китайската армия: Какво стои зад разследването на генерала близък до Си Дзинпин?
Пътешествие в сърцето на Поднебесната империя
Какво предстои при скачените съдове Иран и Сирия?
Ще има ли нова война в Сирия?
В разширенията на Chrome бяха открити 30 фалшиви AI-асистенти, които крадат пароли и четат имейли
Израел удари в Газа, най-малко 11 палестинци са загинали
Не пият и не правят секс, какво прави поколението Z
Наводни се замъкът на Джордж Клуни в Англия
Аня Пенчева: Истината не е въпрос на гледна точка и не бива да се отлага
Членовете на ПКК ще могат да получат условно освобождаване или изобщо да не влизат в затвора
Смениха датата за отварянето на Центъра за безплатна правна помощ
Аневризма на коремната аорта – рискове, диагностика и лечение
Линдзи Вон претърпя нова операция, но скоро ще се прибере у дома
Намушкаха жена при опит за грабеж в Дупница