Треньорът на Рома: Щяхме да имаме повече точки, ако Мален беше пристигнал по-рано

Треньорът на Рома Джан Пиеро Гасперини е категоричен, че отборът му е можел да има повече точки в актива си към момента, ако Донийл Мален бе пристигнал на "Олимпико" по-рано. Това заяви наставникът на "римските вълци" след равенството 2:2 с Наполи от 25-ия кръг на италианската Серия А, в което именно Мален вкара и двете попадения столичани.
„Често завършваме тези мачове с млади момчета, които трябва да растат, да трупат опит и характер. Това са фундаментални минути в двубои, в които се нуждаем от свежи крака, каквито младите играчи имат, но това означава и липса на опит“, коментира Гасперини.
Януарският трансферен прозорец със сигурност промени опциите пред Рома, като тази вечер Мален се разписа на два пъти, единият от които след асистенция на Браян Сарагоса, който записа първия си мач като титуляр за клуба. За мача отсъстваха Пауло Дибала, Ману Коне, Артьом Довбик, Евън Фъргюсън и Стефан Ел Шаарави, докато Матиас Соуле и Марио Ермосо не бяха напълно възстановени. Уесли беше забелязан да накуцва сериозно с пакет лед на левия си глезен, след като спечели дузпата след нарушение на Амир Рахмани. Въпреки че не изпълнява често наказателни удари в кариерата си, Мален се нагърби с отговорността.
„Беше много важна дузпа, но го бях наблюдавал на тренировки – изпълнява добре както свободни удари, така и дузпи. Милинкович-Савич е спасявал много наказателни удари, така че беше трудно, но той стреля силно и прецизно. Браво“, разкри треньорът.
С този резултат и Наполи, и Рома изпреварват Ювентус в класирането, заемайки съответно трето и четвърто място, въпреки че не успяха да спечелят директния сблъсък помежду си.
„През целия сезон имахме позитивна нагласа и затова сме четвърти в класирането. Не се страхувам да кажа, че ако имахме Мален през първата половина на сезона, сега щяхме да имаме няколко точки повече, но цялостният ни подход винаги е бил същият. Бяхме много близо до добри резултати срещу големите отбори и в много от тях се препъвахме на последното препятствие. През втората половина на кампанията се справяме по-добре, защото удържахме Милан и сега Наполи до равенства, като и в двата мача си тръгваме със съжаление, че бяхме толкова близо до победата“, добави Гасперини.
Прочети цялата публикация



Частна държава на Марс! Ще успее ли Илон Мъск да унищожи националните държави?
Рюте очаква ясен план за 5% от БВП за отбрана от всяка държава в НАТО
Прелом във войната в Украйна? Какво се иска от Европа сега
Исторически Хендерсън: Първият англичанин с участие на четири Мондиала
Иран отлага изпращането на делегацията си в Швейцария заради продължаващата военна кампания на Израел
Драма в добавеното време лиши Панама от първа точка на Мондиал и зарадва Гана
Треньорът на Парагвай Густаво Алфаро: Загубата от САЩ боли
Илиан Илиев: Трябва да си върнем нашия стил на игра
САЩ и Иран си размениха военни удари! Посредниците призоваха за деескалация на напрежението
Христо Крушарски с горещо разкритие за бъдещето на Локомотив Пловдив
След катастрофата на „Тракия”: Шофьорът на тира се изправя пред съда
САЩ триумфира в основната фаза на волейболната Лига на нациите при жените след безапелационна победа над Бразилия
Шефът на ВиК-Бургас обжалва постоянния си арест
Трагедия в Австрия: Двама загинаха, а тийнейджърка оцеля по чудо при самолетна катастрофа (ОБНОВЕНА)
Най-смъртоносните пожари в Европа през последното десетилетие
В Русия горивната криза вече оскъпява храните, а мерките на властта не работят
Трагедия в Чили: Кола се вряза в пазар, има загинали и ранени (ОБЗОР)
Какво ни казва юлският енергиен пакет за европейската програма за климата
Иран твърди, че е унищожил системи Patriot и AN/FPS в американски обекти в Кувейт