Тръмп: Съветът за мир не очаква голяма помощ от ООН, можем да си сътрудничим при определени ситуации

Съветът за мир ще сътрудничи с ООН в определени ситуации, заяви пред репортери президентът на САЩ Доналд Тръмп.
„Мисля, че те малко могат да ни помогнат. Най-великите световни лидери се присъединяват към Съвета за мир и ние ще сътрудничим с ООН в определени ситуации“, каза той пред репортери на борда на самолета си по време на полет от Флорида до Вашингтон. Държавният глава не уточни кръга от въпроси, по които двете организации планират да си сътрудничат.
По-рано говорителят на генералния секретар на ООН Стефан Дюжарик заяви, че представители на световната организация не са получили покана за участие в срещата на Съвета за мир, която ще се проведе на 19 февруари във Вашингтон. Дюжарик добави, че ООН планира да координира дейностите си със Съвета за мир чрез своя заместник-специален координатор за Близкия изток Рамиз Алакбаров.
Президентът на САЩ заяви, че "би могъл" да участва в разрешаването на спора между Саудитска Арабия и ОАЕ.
Той отрече пред репортерите за негово участие в подобряването на отношенията между двете страни от Близкия изток. „Не, не участвам в това“, отговори Тръмп.
„Бих могъл. Е, мога да разреша това много лесно. Те имат различия и ние можем да ги разрешим много лесно“, добави американският президент.
Прочети цялата публикация




С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Иран и САЩ подготвят армиите си за военен сблъсък
Полша и Италия обявиха, че няма да се присъединят към "Съвета за мир" на Тръмп
Полша и Италия отказват да се присъединят към Съвета за мир на Тръмп
Зловещото убийство в "Петрохан" и предизборният "Туин Пийкс"
Войната в Иран: ще се включат ли и хутите?
Анализът на ИСА: България в нова ситуация - "Радев" и "Петрохан" разместиха пластовете
Бивш офицер от КГБ: дворцов преврат в Русия е възможен
4 години „Киев за 3 дни“ - паритетът между Москва, Киев, Вашингтон и Брюксел
На фронта в Украйна: И най-малката грешка води до смърт
Веселин Стойнев: Радев ще бъде продължение на линията Орбан-Фицо, вече и на Балканите
Тръмп: Войната с Иран е към своя край
Ангел Найденов: Няма логика в удара на Иран срещу Турция с втората ракета
Войната в Близкия изток принуди технологичните гиганти да затварят офиси и да преминават към дистанционна работа
Женският национален отбор по баскетбол с открита тренировка в Пловдив
Иран ще увеличи силата и честотата на ракетните атаки
За пръв път хора успяха да променят орбитата на небесно тяло, обикалящо около Слънцето
САЩ дадоха зелена светлина: България може да купи модерни противокорабни ракети за над 600 млн. долара
Подробности за разкритата нелегална база за производство и разпространение на анаболни стероиди в София