Кремъл отхвърли твърденията че Русия и Китай са нарушили мораториума върху ядрените опити

Твърденията, че Русия и Китай са нарушили мораториума върху ядрените опити, са неверни, заяви прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков, според REN TV.
„Имаше изявления за отмяна на мораториума върху ядрените опити, твърдейки, че той е нарушен от китайците и руснаците. Но това не е вярно. Нито китайците, нито руснаците са го нарушили“, каза той.
Песков също припомни, че Пекин категорично отхвърли обвиненията на САЩ за нарушаване на мораториума.
В началото на февруари Вашингтон обвини Китай в провеждане на таен ядрен опит през 2020 г.
Китайското посолство в САЩ от своя страна нарече тези твърдения неоснователни и опит на Вашингтон да избегне задълженията си за разоръжаване.
Ден преди това, на 18 февруари, Държавният департамент на САЩ призова Китай да признае, че е провел таен ядрен опит. Същия ден неназован високопоставен служител на Държавния департамент заяви пред South China Morning Post, че САЩ ще възобновят ядрените опити, за да се справят с „непрозрачните“ дейности на Пекин.
Тези изявления дойдоха, след като на 5 февруари изтече договорът „Нов СТАРТ“, последното споразумение, ограничаващо ядрените арсенали на двете страни. Вместо да удължи договора, президентът на САЩ Доналд Тръмп предложи разработването на нов „модернизиран“ договор, който да вземе предвид арсеналите на Китай.
Прочети цялата публикация



Мадуро – отвлечен. Хаменей – убит. В опасност ли е Путин?
Лавров: САЩ искат да превземат "Северен поток", с Израел нападнаха безпричинно Иран
Троянски кон на Русия! Европейският съюз ограничава достъпа на Унгария до поверителна информация
Мелони: Няма никаква военна мисия за форсиране на блокадата на Ормузкия проток
Американското разузнаване: Иранският режим е силно отслабен, но изглежда, че все още си е на мястото
„Война или мир?“ - това е въпросът !
Русия не е обсъждала великденското прекратяване на огъня в Украйна със САЩ, нямало "да предаде братска Куба"
Тоталната война - кулминацията на путинизма
Д-р Петър Кичашки: За морала в геополитиката
Руската армия - амбициозни планове за Украйна, но скромни успехи на фронта
Ханзи Флик: Имахме много положения, заслужавахме да сме на полуфинал
Ал-Итихад ФК - Aл Уахда 1:0 /репортаж/
Ужасяващата контузия, която смрази цял "Анфийлд" (видео)
Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в САЩ
СНИМКИ: Всички интересни кадри от Ливърпул - ПСЖ
ГАЛЕРИЯ: Атлетико Мадрид - Барселона
Тъжна вест! Почина бивш президент на Френската футболна федерация
Астролог предупреждава: Луната обрича новия парламент на нестабилност, чака ни хаос!
Популярен инфлуенсър и влогър сподели най-щастливата новина
"Атлетико" (Мадрид) и ПСЖ отстраниха "Барселона" и "Ливърпул" в четвъртфиналите на Шампионската лига