Никола Цолов впечатли с трето време на финала на тестовете във Формула 2 в Барселона

Българският талант Никола Цолов демонстрира завидна скорост и майсторство по време на заключителния ден от единствените предсезонни тестове във Формула 2 за 2026 година, които се проведоха на легендарната писта в Барселона.
Младият ас от „Кампос Рейсинг“ завъртя 27 обиколки в сутрешната сесия и спря хронометрите на 1:23.654 минути. През по-голямата част от тренировката 19-годишният пилот водеше колоната, но в последния час бе изпреварен от миналогодишния шампион във Формула 3 Рафаел Камара и съотборника си Ноел Леон.
Камара оглави класирането с време 1:23.252, а Леон остана втори, само на 0.274 секунди зад него.
Силното представяне на Цолов е ясен сигнал, че българинът е готов за предстоящия сезон и ще бъде сред фаворитите за челните позиции.
Прочети цялата публикация



Никола Цолов трети в спринта на Каталуня
Цолов даде шесто време в квалификациите във Формула 2 на пистата в Барселона преди старта в неделя
Цолов с обещаващ старт в Барселона: девето място в тренировката преди квалификацията
Никола Цолов се нареди десети в спринтовата надпревара в Монако
Пламтящи температури и изпитания за пилотите по време на Гран При на Австрия
Българският лъв, предаване, посветено на Никола Цолов (17.06.2026)
Втори в Барселона, първи в шампионата: Цолов превзе върха във Формула 2
Никола Цолов получи наказание и бе свален от подиума в Барселона, с което загуби първото си място във Формула 2
Николай Върбицалиев с последни подробности преди старта на Никола Цолов
Никола Цолов: Важно е, че взехме точки извън победите ми
В Крим въведоха режим на тока, в Севастопол магазините работят по светло
Серина Уилямс, 44 г., се завръща и на сингъл на Уимбълдън
Правителството на Радев подготвя нов механизъм за минималната заплата
Кабинетът „Радев“ няма да замразява минималната заплата до 2028 г.
ЕБВР ще инвестира над 500 млн. евро в Украйна
Изборите в Италия може да бъдат изтеглени месеци по-рано
Гей съм: БГ гимнастик №1
Ким и Луис официално заедно
Нови „умни“ камери се монтират по Околовръстния път на София