CNN: Американските разузнавателни агенции смятат, че Китай разработва ново поколение ядрени оръжия

Американските разузнавателни агенции смятат, че Китай разработва ново поколение ядрени оръжия и вече е провел поне един тест като част от трансформацията на ядрения си арсенал, съобщи CNN, позовавайки се на свои източници.
Според тях, благодарение на инвестициите в ядрения си арсенал, Китай ще придобие технически възможности, несравними с никоя друга доминираща ядрена сила.
Отбелязва се, че през юни 2020 г. Китай е провел тест в съоръжението Лоп Нур в северозападната част на страната, като по този начин е нарушил мораториума, установен през 1996 г.
Американските разузнавателни агенции смятат, че тестът е бил мотивиран от желанието на Китай да разработи ново поколение ядрени оръжия.
CNN също така съобщава, че Китай може да разработва тактически ядрени оръжия с ниска мощност, каквито страната никога не е произвеждала.
Прочети цялата публикация




НАТО критикува Русия и Китай за ядрените им политики и ги призова да работят със САЩ
Сергей Лавров разговаря с Абас Арагчи и замина на посещение в Китай
Тръмп отправи ултиматум към ЕС, постави срок до 4 юли за спазване на търговското споразумение
Проклятието на войните от среден мащаб застигна Тръмп
The War Zone: САЩ готвят специална ядрена бомба за руския бункер Косвински камък в Урал
Тръмп е в същата патова ситуация заради войната в Иран, както Нетаняху заради войната в Газа
The New York Times: Разширяването на производството на оръжие в САЩ ще отнеме години
Тръмп за Иран: Вече спечелихме, но искам по-голяма победа. Цените на горивата ще паднат веднага след края на войната
Изкуственият интелект може да направи войната по-смъртоносна от ядрените оръжия
Reuters: САЩ обмислят обявяване на край на войната с Иран, анализират реакцията на Техеран, ако обявят победа
Цвети без гадже след фиаското с Патрицио
Голям пожар в изоставен склад в София (снимки)
Москва: Защо от Армения се чуват антируски изявления?
Радина Кърджилова: Нейните главни роли - в живота и на сцената
ИПИ, Българската предприемаческа асоциация и инициативата „Активни политики“ дават началото на обща кампания за отговорни публични финанси
От Red Bull казаха за бъдещето на Верстапен
СНИМКИ: Вълнуващият финал на Джиро д'Италия
Кристал Палас - Евертън 2:2 /репортаж/
Физици откриха квантови частици, които нарушават законите на реалността
Септември беше близо до победата във Враца, но си тръгна само с точка