Рецепта на деня: Фарината с маслини и червен лук

Необходими продукти: брашно от нахут - 200 г; вода - 600 мл; зехтин - 4 с.л. + малко за намазване на тавата; сол - 1 ч.л.; прясно смлян черен пипер - на вкус; червен лук - 1 бр. (средно голям); маслини каламата (без костилки) - 80 г. Начин на приготвяне:
В дълбока купа се пресява брашното от нахут и постепенно се добавя вода, като се разбърква с тел, за да не се образуват бучки. Добавя се солта и 2 с.л. зехтин. Сместа се оставя да престои поне 2 часа на стайна температура, за да се утаи брашното и да стане по-гладка.
Фурната се загрява на 220°C. В тава (около 28 см диаметър) се излива останалият зехтин и се разпределя равномерно. Тестото се разбърква отново и се излива в тавата - трябва да е тънък слой (около 1 см).
Червеният лук се нарязва на тънки полумесеци, а маслините - на половинки. Те се разпределят върху сместа. Пече се около 20-25 минути, докато фаринатата стане златиста и леко хрупкава по краищата.
Фаринатата с маслини и лук се сервира топла, нарязана на триъгълни парчета, с допълнително прясно смлян черен пипер, пише gotvach.bg.
Прочети цялата публикация



Рецепта на деня: Сръбска мусака
Рецепта на деня: Сиромашки гювеч на тиган
Рецепта на деня: Механджийски гювечета със свинско месо
Рецепта на деня: Ешкондидиньо - бразилска мусака
Рецепта на деня: Свинско с лапад
Рецепта на деня: Постни пълнени чушки по турски
Рецепта на деня: Тартар от сьомга
Рецепта на деня: Хрупкави топки от тиквички
Рецепта на деня: Чийзкейк с пресни кайсии
Асистентът на Матю Пери е обвинен, че е унищожавал доказателства след смъртта на актьора
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния
Тръмп: Израел и "Хизбула" спират размяната на удари, войските на Нетаняху се връщат обратно
Украинският външен министър: Украйна е по-полезна за НАТО като член на Алианса, отколкото извън него