Самолет от Оман с 144-ма души, включително българи, кацна в София при специална евакуация на служители и дипломати

Самолет от Оман с 144-ма души, включително българи, кацна успешно на летището в София, предаде БНТ. С него бяха евакуирани служители на една от големите нискотарифни компании, която работи у нас. На борда е имало, както служители на дружеството, така и унгарски дипломати и техните семейства, които са изведени от зоната на Персийския залив. Полетът не е свързан с евакуация организирана от българското правителство, а е по решение на авиокомпанията. Заради заобикалянето полетът от Мускат до София отне повече от 6 часа и 30 минути.
Прочети цялата публикация



Украинските военни са поразили две петролни рафинерии в Русия
Хегсет призна, че отвличането на кубинския президент е една от опциите за разрешаване на кризата в региона
Израелската армия: Напуснете веднага военната зона!
ЕС отхвърли призива на Кремъл: Няма да евакуираме дипломати от Киев
11-годишно момиче пострада след зрелищна катастрофа между Айтос и Карнобат
Росен Петров: Виждали ли сте стената на язовир „Въча“?
23-ма са задържани при операция срещу група за трафик на мигранти в няколко града, включително Бургас
Тръмп отправи остри думи към израелската армия: Не е нужно да бомбардирате цяла жилищна сграда, за да ликвидирате отделни бойци
Тръмп отива в Турция с екип от 1400 души, хотелът му е изцяло запазен за делегацията на САЩ
Над 700 души участваха в практическо обучение за реакция при пожар в София
Нарекоха Меси луд гном
Само след два мача: Халанд вече е голмайстор №1 за Норвегия на световни финали
Малдини става директор в Италианската футболна федерация
350 евро глоба и месец без книжка за непоставен колан в Гърция
Оставиха зад решетките двама, свързвани с "Калашниците" (снимки)
Ореол, рак и щука може да се окаже неродената партия на Радэв
Скъпият апартамент на Алекс Богданска възмути мрежата (ВИДЕО)
Хванаха украинец с контрабандни лекарства и "маркови" стоки при влизане от Турция