Куба отново има ток след като 2/3 от страната остана без захранване
Кубинското Министерство на енергетиката обяви, че националната електропреносна мрежа и производството на енергия са се възстановили, след като вчера две трети от Куба, включително столицата Хавана, останаха на тъмно заради авария, предаде Ройтерс. Спирането на електрозахранването стана в момент, когато комунистическото правителство е подложено на засилен натиск от страна на администрацията на американския президент Доналд Тръмп, която ограничи доставките на петрол за острова. В четвъртък рано доставките бяха възстановени от Гуантанамо в Източна Куба до Пинар дел Рио в най-западната част на Куба.
Прочети цялата публикация



Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Вече е ясно: войната приключва, а Украйна печели
Какво се крие зад законопроекта за обединение на Румъния и Молдова
Крим под обсада: Извънредно положение, празни бензиностанции и километрични опашки за бягство
Принц Хари може да се върне във Великобритания без Меган и децата
Как електромобилите превземат света
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Без знанието на Борис III: Абдикиралият цар Фердинанд I поискал от Хитлер да върне Южна Добруджа на България
Как автокъща събра 200 000 евро от клиенти, без да им докара колите, за които са платили
Последно сбогом! 20 милиона души се очаква да присъстват на погребалните церемонии на бившия върховен лидер на Иран аятолах Али Хаменей
Над 100 000 души изпълниха улиците на Дъблин за Pride парада (ВИДЕО)
Джо Байдън за Доналд Тръмп: Какъв загубеняк!
Тухел: Знам какво се очаква от нас
Ай Огура покори Ассен и прекъсна 22-годишната суша в MotoGP
Италия се бори със свръхтуризма
България с фантастична победа срещу Украйна
Любомир Николов: Затягаме контрола на пътя с дронове и цивилни автомобили
14-годишно дете е в тежко състояние след челен удар край Луковит, спряха движението