Байдън се появи на погребението на Джеси Джексън: Забравих за Путин и Си повече, отколкото хората знаят за тях ВИДЕО

Бившият президент на САЩ, Джо Байдън, се похвали с връзките си с други държавни глави и заяви, че е забравил повече информация за руските и китайските лидери Владимир Путин и Си Дзинпин, отколкото повечето хора знаят.
„Аз лично познавам повече държавни глави от всеки друг президент в историята на Съединените щати. Това означава, че знам много за други страни. В крайна сметка съм забравил повече за това какво правят Путин и Си, отколкото повечето хора знаят. Срещал съм Путин“, каза 83-годишният Байдън, говорейки на погребението на лидера в движението за граждански права в САЩ Джеси Джексън в Чикаго, Илинойс.
Джексън се включва активно в борбата за граждански права в началото на 60-те години на миналия век, присъединявайки се към движението за граждански права на Мартин Лутър Кинг в Алабама. Той става един от водещите съюзници на Кинг и работи с него до убийството му.
През 80-те години на миналия век Джексън основава собствена организация за правата на човека, която се противопоставя на политиката на президента на САЩ Роналд Рейгън относно гражданските и социалните права на уязвимите групи в Америка. Джексън се кандидатира за президент два пъти, през 1984 и 1988 г., на предварителните избори на Демократическата партия, като завършва съответно трети и втори.
Като част от международната си дейност той се среща с лидерите на Куба и Венецуела, Фидел Кастро и Уго Чавес, в опит да постигне разведряване в отношенията на тези страни със Съединените щати.
Прочети цялата публикация



Доналд Тръмп най-сетне разбра, че се нуждае от Европа
27 март - Световен ден на театъра: Слово за театъра от Ян Кот
Войната в Иран: Тръмп вече е проблем за популистите в Европа
Ивелин Попов: Когато някой в България си изрази мнението, винаги се твърди, че е скандален
Кремъл демонстрира мускули! Русия спешно затяга регулациите в интернет
Мадуро – отвлечен. Хаменей – убит. В опасност ли е Путин?
Вашингтон с Иран в капана на Чърчил
Руската икономика в началото на 2026 година
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?
Ще премине ли армията на Иран на обратната страна?
Испания - Сърбия 3:0 /репортаж/
Хутите заплашват да влязат във войната, ако атаките срещу Иран продължат
200 км на ток, plug-in хибрид и 20 000 евро по-евтин: Lynk & Co 08 поставя немците в неудобна позиция
Виктор Муньос бележи за Испания срещу Сърбия (видео)
Виртц с ново пападение за Германия
За изненада на всички Алла Пугачова се появи с бастун
Млади мъже мамят наивни купувачи с фиктивни продажби на багери и коли
Актриса от култови български филми: Срам ме е, че прося, но нямам от какво да живея
За първи път: ЦИК пуска мобилно приложение за изборните протоколи