Разкриха колко е годишното възнаграждение на Лионел Меси в Интер Маями

Аржентинската футболна звезда Лионел Меси, който от лятото на 2023 година носи екипа на Интер Маями, получава годишно възнаграждение в размер между 70 и 80 милиона долара. Това сензационно разкритие направи собственикът на американския клуб Хорхе Мас в интервю за Bloomberg.
„Футболът на най-високо ниво изисква сериозни инвестиции. Затова се нуждая от спонсори от световна величина – звездите като Меси струват скъпо, но той оправдава всяка вложена стотинка“, сподели Мас, без да разкрива детайли около структурата на договора или допълнителните бонуси на мегазвездата.
Меси, който преди да акостира в Маями, блестеше с екипите на Барселона и Пари Сен Жермен, вече донесе четири трофея на новия си клуб. 38-годишният нападател е осемкратен носител на престижната „Златна топка“ и продължава да впечатлява феновете по целия свят със своята магия на терена.
Сумата, която Мас плаща на Меси, затвърждава статута на аржентинеца като един от най-скъпоплатените спортисти в историята на футбола.
Прочети цялата публикация




Ето’о защити Мбапе: Във Франция не го оценяват достатъчно заради произхода му
Давид срещу Голиат в Маями: Световният шампион Аржентина се изправя срещу сензацията Кабо Верде
Бекъм печели милиони от паузите за хидратация на Мондиал 2026
Тайната на Меси: Как геният от Росарио се подготви за нов световен триумф
Каземиро ще играе рамо до рамо с Меси
Меси отбеляза първия си хеттрик на Световно първенство и донесе победа на действащия шампион Аржентина срещу Алжир
Дейвид Бекъм вече има звезда на Алеята на славата в Холивуд (СНИМКИ)
Топ 4 на ФИФА в полуфиналите – исторически прецедент на Мондиал 2026
Тиери Анри с възторжени думи за Лионел Меси
Лео Меси става съотборник с големия герой на Кабо Верде
Днес се очаква екстрадицията на Стоян Мавродиев
Всички на ЕКСПО без България. Децата в дигиталния капан. Модел, който задушава
Горещините застрашават италианския пармезан
САЩ с нови удари срещу Иран, Ормузкият проток отново е блокиран
Дете е пострадало при дрифт на 20-годишен шофьор във Варна
Ограничават движението по част от "Хемус"
Лапорта постави ултиматум за Хулиан Алварес: „Офертата ни няма да чака вечно“
Тренирайте мозъка си: 3 навика за феноменална памет
Решени да се бият докрай: Жените на фронта в Украйна