Пеевски поиска великденски добавки за най-бедните пенсионери
Парламентарната група на "ДПС-Ново начало" ще внесе промени в Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване (ДОО), които предвиждат великденски добавки за пенсионерите под прага на бедността, съобщиха от пресцентъра на формацията. В проекта се предвижда еднократна помощ, се посочва в съобщението. От формацията припомнят, че миналата година мярката отново беше приета по нейно предложение и достигна до близо 680 000 пенсионери. Парламентът и служебното правителство трябва повече да се вслушат в дневния ред на хората, а той е свързан с цените на горивата, електроенергията, водата, храните и ежедневното поскъпване на живота, се посочва в съобщението.
Прочети цялата публикация



Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
Празнични добавки стават постоянни – 30 млн. евро са заложени в бюджета
Венецуела в капана на опустошително сеизмично бедствие ОБЗОР
Хранителни добавки с колаген
Премиерът в Скопие: Това са аматьорски ходове! Ситуацията в отношенията с България се радикализира, не виждам изход
Работници в Индия са принуждавани да записват движенията си, за да захранват AI алгоритми
Витамин D между науката и митовете
CNN: Започнаха големи съкращения в "ненужното" Национално разузнаване на САЩ
Номинираният за премиер на Румъния поиска вот на доверие от парламента без ясно мнозинство
Вратарят на Кюрасао след рекордния брой спасявания поиска паметник в родината си
Моуриньо започва с едва 13 играчи в Реал Мадрид
НА ЖИВО: Никола Цолов в основното състезание в Австрия
Откриха асирийски артефакт на 2700 години
Дете и баща му паднаха от атракцион в Антоново, след като седалката на люлката се скъса
Манчестър Сити счупи трансферния рекорд: Плати 135 млн. евро за английски национал
Кувейт прехвана две балистични ракети в небето си
Борислав Гуцанов: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Крим под обсада: Извънредно положение, празни бензиностанции и километрични опашки за бягство
Той снима медицинските сестри в Либия и не ги забрави: Фредерик дьо Ла Мюр пред NOVA