Северна Корея ще продължи да укрепва отношенията си с Китай

Северна Кория ще укрепва приятелството и връзките си с Китай, се посочва в телеграма, изпратена от лидера на страната Ким Чен Ун до президента на Китай Си Цзинпин, съобщи КЦТА, предаде ТАСС, съобщи БТА.
Ким Чен Ун благодари на китайския си колега за поздравленията по повод преизбирането му за генерален секретар на Корейска трудова партия (КТП) на IX партиен конгрес.
"Да продължим да укрепваме и развиваме традиционното корейско-китайско приятелство в съответствие с изискванията на новата епоха и стремежите на народите на двете страни – това е непоколебимата позиция на нашата партия и правителството на републиката. Разчитам, че по пътя към напредъка на съвместното социалистическо дело взаимодействието между двете партии, двете страни – КНДР и КНР – ще бъде по-тясно", се казва в телеграмата.
IX конгрес на КТП се проведе в Пхенян от 19 до 25 февруари. В него участваха пет хиляди делегати и две хиляди наблюдатели.
Прочети цялата публикация



Войната в Близкия изток засилва позициите на Китай спрямо САЩ
Защо Иран е целта?
Ще повлияят ли американските атаки срещу Иран на крехкото примирие с Пекин?
Северна Корея може да засили ядрените си амбиции след удари срещу Иран
Европа вярва, че Русия помага на Иран във войната повече, отколкото САЩ са склонни да признаят
Ким Чен-ун официално обяви Южна Корея за "най-големия враг" и възмути Сеул
Мадуро – отвлечен. Хаменей – убит. В опасност ли е Путин?
Доналд Тръмп: Това може да е нещо много хубаво
Тръмп се готви за среща с Ким Чен-ун, Пхенян изстреля балистична ракета към Японско море
След 6-годишно прекъсване: Пътническите влакове между Китай и Северна Корея отново тръгнаха
The Wall Street Journal: Тръмп иска да завърши войната срещу Иран, дори ако Ормузкият проток остане затворен
Техеран: Нито един кораб, превозващ товари за враждебни страни, не е прекосил Ормузкия проток, няма и да го направи
Арагчи към съседите на Иран: САЩ доказаха, че не могат да гарантират сигурността ви, време е да ги прогоним от региона
Четирима ранени при обстрел в сърцето на Дубай, Саудитска Арабия отблъсна за час най-малко осем ирански ракети
Кувейтски танкер гори край Дубай ВИДЕО
Техеран: Тръмп може да прати войници на остров Харг, но Иран ще реши дали ще се върнат
Арабски страни призовават САЩ да продължат войната срещу Иран, Тръмп може да поиска да плащат за нея
По-малко шофиране и летене: Еврокомисарят по енергетика
Отложеното от Главчев споразумение с Украйна ли подписа Гюров?
Томова постигна нов успех в Чарлстън и продължава напред в турнира