Новият върховен лидер на Иран е бил „леко ранен“

Новоизбраният върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей е бил леко ранен, но продължава да упражнява дейност, заяви днес пред Ройтерс представител на властите на Ислямската република, съобщи БТА.
Служителят не разкри детайли кога Хаменей е бил ранен или защо не е излязъл с изявление пред обществото, откакто беше назначен за нов върховен лидер на Иран.
По-рано представители на израелското разузнаване заявиха, че Хаменей е бил леко ранен при израелско-американските военни действия срещу страната.
Израелското разузнаване смята, че новият върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей е бил леко ранен при израелско-американските военни действия срещу Иран, предаде Ройтерс, като се позова на високопоставен израелски представител. Според разузнаването това е причината той да не се появява на публични места.
По-рано днес Франс прес цитира изказване на сина на иранският президент Масуд Пезешкан - Юсеф, според когото Моджтаба Хаменей е “жив и здрав, макар и ранен.
"Чух информация, според която Моджтаба Хаменей е бил ранен. Питах приятели, които имат връзки. Те ми казаха, че, слава на Бога, той е жив и здрав", написа в канала си в "Телеграм" Юсеф Пезешкиан, който е съветник на правителството.
В. "Ню Йорк таймс" цитира днес трима ирански висши служители, според които Моджтаба е "бил ранен в краката, но е в съзнание и се намира на място с повишена сигурност, където комуникациите са ограничени".
Вестникът цитира също двама израелски висши военни представители, потвърждаващи раняването му въз основа на сведения, получени от израелското разузнаване преди Моджтаба да бъде определен за нов върховен лидер в неделя.
Прочети цялата публикация



Иранската армия: Започваме постоянни атаки срещу противника! Подгответе се за 200 долара за барел
Раниха и новия аятолах, но е жив и здрав
Моджтаба Хаменей действително е ранен, както твърдеше Израел
Новият върховен лидер на Иран е ранен в краката, но е "жив и здрав"
Хегсет призова новия върховен лидер на Иран да се откаже от ядрените си амбиции
Колко тежко е ранен новият върховен лидер на Иран?
Новият върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей е ранен
Новият върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей е ранен
„На Ваше разположение, Сайид Моджтаба“ – Иран надписа ракета срещу Израел
Наследникът на аятолаха, който не е аятолах: Кой е Моджтаба Хаменей – новият върховен лидер на Иран
Иранските удари задържаха президента на ПСЖ в Катар
Стотици са арестувани от мрежа за износ на отпадъци от ЕС
Кои са иранските кюрди, воюващи с Техеран?
Световното по джет ски идва в Бургас
Семейството на Майкъл Джексън се изпокара на премиерата на филма за него
Историческо: Международната агенция по енергетика "размразява" 400 млн. барела петрол
Тръмп: Операцията срещу Иран ще приключи скоро, на практика няма нищо останало за атаки
Низ от нули в седмичната прогноза за времето
След колебанията "да бъде или да не бъде": Митова свика извънредно заседание на енергийната комисия, но не събра кворум