Френски военен загина при нападение срещу база край град Ербил в Иракски Кюрдистан ВИДЕО

Главният адютант Арно Фрион от 7-ми алпийски егерски батальон беше убит по време на нападение срещу военна база близо до Ербил в Иракски Кюрдистан, обяви френският президент Еманюел Макрон.
„Искам да изразя благодарността и солидарността на нацията към семейството и другарите му. Няколко от нашите войници бяха ранени. Франция е с тях и техните близки“, написа той в имейл.
Макрон нарече нападението срещу френските сили, борещи се с ИДИЛ, неприемливо.
„Тяхното присъствие в Ирак е единствено в рамките на борбата срещу тероризма. Войната в Иран не може да служи като оправдание за подобни нападения“, добави френският президент.
Шестима френски войници бяха ранени при атаката на ирански дрон срещу военната база край Ербил, заяви по-рано губернаторът на провинцията Омед Хошнау, цитиран от Rudaw.
Четирима от ранените са хоспитализирани. Според Хошнау всички пострадали са получили леки наранявания. „Има съобщения, че може да са ранени още двама души, но това все още не е потвърдено“, добави той.
Rudaw уточнява, че френските войници са били в съвместна база между международната коалиция и кюрдските сили, където са обучавали местните бойци.
На 12 март италианското Министерство на отбраната съобщи за нощни въздушни удари срещу италианска база в Ербил. Няма жертви сред италианските войски, подчерта министерството.
Италианският министър на отбраната Гуидо Кросето говори за ракетен удар. По-късно обаче Хошнау заяви, че отломки от свален дрон са паднали близо до италианската база в Ербил.
Прочети цялата публикация



От Ормуз до Будапеща, но през Европа
Спомен за Маргрет Николова – гласът, който остана завинаги в сърцата ни
Моджтаба Хаменей оздравява. Иран ще удари американска база, ако негови кораби бъдат атакувани
Може ли от Беларус да тръгне нова инвазия срещу Украйна
Руски удари раниха шестима в Харков и трима в Павлодар. Цивилен украинец загина в Запорожка област
Защо руският пропагандист Владимир Соловьов нападна Джорджа Мелони?
Руската военна авиация затъва дълбоко в криза, която и тя самата вече признава
На какво ще е край и на какво начало 19 април?
Защо палестинците трябва да защитават Нетаняху - лидера, с когото Израел се опитва да си измие ръцете
Доналд Тръмп: Вдигам блокадата на иранските пристанища само при мирно споразумение с Техеран
Новата седмица започва с мечтано време
Юношите на Левски триумфираха с титлата след успех на финала над ЦСКА с 3:1
Латвийският министър на отбраната се оттегли заради инцидент с украински дронове
Йесид Валбуена изведе Берое напред
Върховният представител за Босна се оттегля след натиск от САЩ
Кирил Домусчиев: Еврото помогна инфлацията в България да е по-ниска
Тръмп: САЩ ще овладеят обогатения уран на Иран
Председателят на Европейския съвет: ЕС ще трябва да преговаря с Путин