Украинец завоюва световната титла в скока на височина

Украинецът Олех Дорошчук стана световен шампион в скока на височина на първенството в зала, което се провежда в полския град Торун. Европейският шампион на открито бе единственият, който стигна без грешка и преодоля височината от 230 см, предаде БТА.
Защитаващият титлата си Санхьок Ву от Република Корея успя да преодолее 226 см, което му бе достатъчно за бронзов медал. Той го сподели с Реймънд Ричардс от Ямайка, който преодоля същата височина. Ричърдс бе трети и на предишното световно първенство в зала, но тогава преодоля 228 см.
Изненадата дойде от мексиканеца Ерик Портийо, който от трети опит скочи 230 см, с което спечели среброто в дисциплината. Това е и първи медал за Мексико в скока на височина на голямо събитие.
Тимът на Белгия спечели провеждащата се за първи път смесена щафета 4x400 метра с постижение от 3:15.60, което е най-доброто постижение в зала за всички времена. Успеха за Белгия донесоха Мирт ван дер Шоот, Сара Райфенрат, Джонатан Сакоор и Илана Хансенс.
Сребърния медал спечели тимът на Испания, който даде време от 3:19.96 минути. Това стана след дисквалификацията на отбора на Ямайка за неправилно предадена щафета.
Полша спечели бронз след дисквалификацията на Ямайка, като това е първи медал за страната с щафетно бягане. Тимът даде време 3:17.44 минути. "Щеше да бъде по-добре да спечелим медала още на трасето, но явно е имало нарушение, което е заслужавало дисквалификация. Този медал е сбъдната мечта. Това беше първо голямо първенство за мен и беше невероятен опит да бягам заедно с Кайетан, Аниа и Юстина", коментира младият поляк Марчин Каролевски.
Прочети цялата публикация



Кубрат Пулев на 45!
Елена Бинева – златното момиче на България, каза „да“ на любимия си
Давид Иванов завоюва злато на Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Давид Иванов завоюва злато на Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Рекордите на треньора, който спечели титлата в Серия А от „първия опит“
Костадинов: Тази титла ще се помни дълго
Макс Верстапен: Намаляваме разликата със съперниците си от Формула 1
Несебър с нов шампион: Божидар Хасърджиев спечели злато по ментална аритметика
Емил Кременлиев, Мартин Камбуров и Валери Божинов ще участват в "Мача на Надеждата"
Българската фехтовка блести: Вероника Василева покори Европа с титла на сабя
Сладко парче история: Виенската приказка на Demel и Kaiserschmarrn
Енчо Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
БСП осъди нападение над младежи след честванията на 9 май в София
Когато земята се раздвижи: По следите на свлачището в Родопите
Многохилядно Велошествие стартира за да посрещне и приветства Джирото в София
Владимир Путин: Иран ни се доверява напълно и не без основание
Отказ за виза остави Едуард Петросян на 2300 км от 11-месечната му дъщеря
Ледът под краката на Путин започва да се пропуква
Халф на Ман Сити: Никога няма да спра да бъда футболен романтик