Чия е София?

След като Щатите и Израел за пореден път извадиха томахавките, по целия свят беше усилена охраната на обектите, посещавани от евреи. Това е разбираема мярка… Стига да не се преминава границата на благоприличието…
В София уличките около синагогата са патрулирани от охранители с дългоцевно оръжие. Вероятно организаторите смятат, че представлението им демонстрира сила и решителност… Но у обикновените граждани тази ексхибиционистична проява буди най-вече недоумение. Защо цивилните размахват без свян своите патлаци? А може би те не са обикновени пазачи, наети от местната религиозна община, а служители на израелските силови ведомства? Обаче тогава възниква следният въпрос: кой е пуснал чужди военни в мирния столичен квартал? Ние наистина ли живеем в независима република, или умните политици пак са пропуснали да ни съобщят нещо?
Нима в националната жандармерия и полиция няма достатъчно хора, които да осигурят безопасността в района? Щом е тръгнало така, трябва да очакваме, че тротоарите пред джамията, румънската, руската и католическата църква също ще бъдат трамбовани от униформени от съответните държави в пълно бойно снаряжение.
Изобщо не е важно на чий бог е посветен храмът – ако ще, и марсиански да е… Важното е, че той се намира на българска територия. И неговият персонал е длъжен да спазва българските закони!
У нас право на открито носене на оръжие на обществени места имат служителите от определени структури на МВР. И никой друг.
Какво е желязото на патрула на «Е. Йосиф»? В очите се набиват оранжевите вставки по корпуса. Може да е «Глок» (в израелските специални служби марката има много почитатели) – версия 17 или 19, с присъединяем приклад (джаджа от рода на «Stabilizer Kit»)?… Или картечен пистолет IWI Uzi Pro (между другото, към това бижу пасват глоковски пълнители за 17 и 33 патрона)? Но ярката окраска озадачава – не съм виждал подобни образци. Ако знаете нещо по въпроса, пишете!
Прочети цялата публикация



Моника Василева, ВМРО – София: Хаос в приема за детски градини – чия има, но места няма
Връща ли Радев в ДНСК човека с 11 апартамента и 7 къщи в БГ, Виена и Швейцария Вл.Калинов?
Смяната на гуми поскъпна с 10% тази година
С шествие на мотори и водосвет откриха мотосезона в София (снимки)
Над 60 спортни и екзотични автомобила пристигат в Банско за „Премиум рали“ 2026
Десетки мотористи откриха Мотосезон 2026 и настояха за по‑справедлива „Гражданска отговорност“
Спокоен трафик в събота в района на Кресненското дефиле
Мотосезон 2026 е открит в София с призив: „Пазете мотористите на пътя“ (СНИМКИ)
"Не може това важно място да изчезне от картата на София"
В София откриват мотосеозн 2026
30 години след смъртта ѝ: Създават документален филм за принцеса Даяна, базиран на тайни нейни записи
Традиция, тъкана с векове: Чипровци оживя в багри на Фестивала на килима (СНИМКИ)
Шеф Ангелов към Азис: По-извратен си, отколкото си мислех
Васил Василев: Най-голямата опасност пред „Прогресивна България” е ако не успеят да намерят отговори на въпросите на обществото
Берое взе ценни точки от Славия с класическа победа
Имах удивителен живот и не съжалявам за нищо, казва певецът Енгелберт Хъмпърдинк, който навършва 90 години
Писториус: Решението за изтегляне на американските войски от Германия беше очаквано
Примирие под обстрел: Израел нанесе 50 удара в Ливан за денонощие, има поне 7 жертви