Кристиян Шкварек: Маркет Линкс нанесе по-тежки щети на социологическия бранш у нас, отколкото Тръмп на Иран

За последната седмица "близката до ППДБ" агенция Маркет Линкс нанесе по-тежки щети на социологическия бранш у нас, отколкото Тръмп на Иран.
Това коментира във "Фейсбук" Кристиян Шкварек.
Първо, зорлем да изкарат, че ППДБ са на една ръка разстояние от първото място, смъкнаха Радев с цели 10-12% от това, което показват всички други агенции. Ох да бе да - знам, че Добри Живков бил използвал друга методология да представи данните, изваждайки несигурните и бла бла бла - мислете ли, че не е бил наясно, че това никой няма да го разбере? Беше си чист опит да се стегнат редиците на ППДБ и удари по основния им конкурент за вота "от протестите" - Радев, барабар и с един раздут личен рейтинг на Гюров в същото изследване.
След като това предизвика скандал и удар по реномето на социолозите вчера Маркет излязоха спешно с кризисна "нова" социология, в която изведнъж казват, че Радев е набъбнал с цели 3%. За дни.
Тук проблемът обаче е, че според всички други агенции Радев всъщност леко спада в последно време. Та докато при всички спада, при Добри Живков той магически изведнъж СКАЧА с 3%. За дни. Очевидно скалъпена, кризисна корекция нагоре, която нямаше да се налага да бъде правена, ако поначало не му бяха "обръснали" едни 10-12% в очите на повечето българи, посредством уж алтернативния метод за представяне на данните.
Е така става, когато от партийни пристрастия се...изложиш...на метеното, и после ти се наложи спешно да го бършеш. Просто размазваш...излагацията...по пода и тя става още по-голяма. Товa, че госпожа Бъчварова скочи в лагера на ППДБ не значи непременно, че трябва да правите същото и с бившата ѝ агенция. Реноме, градено с години, се губи за дни.
Прочети цялата публикация



Каква е целта на САЩ в Иран и кога ще успеят да я постигнат?
Войната в Иран: Краят на международното право?
Стара военна тактика! Стратегията на Техеран е да проточи войната и да направи цената прекалено висока за Тръмп и света
Тръмп заяви, че преговаря с „уважаван“ ирански лидер. Техеран отрече
????????ЕС отблизо: Брюксел с нов опит за овладяване на цените на енергията; Държавите взимат национални мерки
Светът никога не е бил толкова близо до енергиен колапс
Иран заплаши да унищожи ключова инфраструктура. САЩ ще ударят иранските централи?
САЩ обмислят спиране на войната. Израел предупреди, че Берлин и Париж са в обсега на иранските ракети
Защо Иран е целта?
Има ли стратегия зад непоследователните ходове на Тръмп?
Бургас, Ямбол, Сливен, Стара Загора и Хасково: кой кой е в листите на Радев
Българите щурмуват Серес, пазаруват с 30% по-евтино от Благоевград
България е напът да отбележи спад жертвите по пътищата с 50%
Вотът в чужбина: Определиха заплащането на членовете на СИК, утвърдиха бюлетината извън страната
Войната в Персийския залив удря британците в джоба
OneDrive внедри още една ИИ-функция
Няма спиране на огъня: САЩ и Израел удариха газова инфраструктура на Иран
Важно за климатика в автомобила през преходните сезони като пролетта
Берое 2016 приема ЦСКА във втория четвъртфинален плейоф
Непълнолетен дилър? Задържаха ученик с наркотици в Поморие