Иван Христов: Ирина е единствената ми голяма любов, тя ми спаси живота

"Ирина е първата ми истинска и единствена голяма любов", признава Иван Христов в новия брой на "Супер магазин". С екранния му партньор от 40 години - Андрей, говорят откровено за работата, семейния живот и децата.
"Буквално мога да кажа, че Ирина ми спаси живота. Ако не беше до мен, почти съм сигурен, че нямаше да съм жив“, допълва категоричен Иван.
Любовта, която не те пречупва, а те изгражда – така я описва той. "Изключително хубаво е, когато намериш човека, заради когото намираш смисъл да се промениш. В този ред на мисли това не са компромиси, а израстване. Отдавна сме сгодени. Имахме една много емоционална церемония в храм в Барселона пред Андрей, Нико (Тупарев) и жена му. Реално все още нямаме нито граждански, нито църковен брак, така че той предстои".
До него, с типичното си чувство за самоирония, Андрей прави рязък завой в тона: "Един момент – а вече 10 години съм с жена ми.“ Смее се, но казва нещо съвсем сериозно. Признава, че е имал време да изживее онова, за което "всеки мъж си мечтае – тайно или на глас“. "Сега има доста по-ниска опасност да се облека от глава до пети в Dsquared, да си купя порше и да тръгна по дискотеките", усмихва се Андрей.
За своя син Васил и дъщеря си Дара Андрей казва с усмивка: "За моя огромна изненада – няма ревност. Грижовен трудно може да бъде дори към себе си, но е много любвеобилен и не е егоистичен.“ Най-важното за него е друго – начинът, по който синът му се отнася към сестра си. "Това ми показва, че ще бъде добър човек.“
Иван добавя още един пласт към тази семейна картина. Децата им растат заедно, макар и с разлика във възрастта. "Най-малкият ми син Самуил е на 10 и е батко на Васко. Много са сладки – моят е рус, а аз съм черен; Васко е тъмен, а Андрей е русоляв. Хората често се объркват кое дете на кого е.“
Иван и Ирина са решили нещо, което малко родители наистина спазват: децата да избират сами пътя си. Ава вече е в Нидерландия, Спас е в България, Верджиния гледа към Италия, а Самуил вероятно ще поеме към консерваторията.
Андрей мисли в същата посока. "Ще бъда щастлив синът ми да учи, където пожелае – дори в чужбина. Ще се радвам, ако се върне, но изборът ще е негов.“ За него това не е просто лична позиция, а принцип, който защитава и публично. Без натиск, без задължения – само възможности. А дъщеря му? "Още е с памперси“, казва той и за момент оставя бъдещето настрана.
Прочети цялата публикация



100 г. от рождението на Леда Тасева: Актрисата, която не се побираше в обичайните категории
Новият албум на Оливия Родриго ни напомня: никога не губете себе си заради мъж
Ричард Величков за новата си любов: Секси е, а не хилава на пептиди
100 години от рождението на Тони Бенет: Вечният глас на Америка
Какво „Баба Алино“? Шишков и Демерджиев изпраха Коцев и Невзоров, виновни няма
Володимир Зеленски: Поредният циничен и мерзък руски удар! Жертвите в Кривой Рог се увеличават
Личен печат на византийската императрица Ирина Комнина бе открит на Перперикон
Ивелин Попов: Българският футбол се нуждае от честност и прозрачност
18 август 1682 г. Петър I става цар на Русия
Пореден пиар? Андреа отново с нов мъж – този път руснак
Четири години без Атанас Градев и Йордан Илиев: Бургас почита паметта на двамата полицаи
Борисов от Ямбол: Бургас получи „Евровизия“, а вие самолети (ВИДЕО)
Пожарът край Хасково: 10 000 декара са унищожени от огнената стихия
Русия атакува фабрики за оръжие в страни от НАТО, включително и в България
Поляк се е удавил на плажа в „Слънчев бряг“
ISW: Руснаците напредват източно от Славянск
Вътрешният министър ще награди в Бургас двамата младежи, помогнали да бъде спрян пожарът край Кошарица