Барселона хвърли око на млад талант, израснал в школата на Реал Мадрид – трансферът изглежда като мисия невъзможна

В последните седмици името на Виктор Муньос, крилото на Осасуна, се превърна в истинска сензация на испанската футболна сцена. Младият футболист, който впечатли с изявите си през този сезон, вече привлече вниманието не само на феновете, но и на големите клубове в Ла Лига. Неслучайно Муньос получи повиквателна за националния отбор на Испания – европейските шампиони, което допълнително изстреля акциите му нагоре.
Каталунският гранд Барселона не крие интереса си към изгряващата звезда, като според информация на авторитетното издание Mundo Deportivo, скаутите на „блаугранас“ следят отблизо всяка негова поява на терена.
Въпреки това, зад кулисите се крие сериозна пречка пред евентуален трансфер на Муньос на „Камп Ноу“. Любопитен детайл е, че Виктор Муньос е продукт на школата на вечния съперник – Реал Мадрид. „Белият балет“ не само че държи 50% от правата на младока, но и разполага с клауза за обратно изкупуване, което значително усложнява всякакви преговори. Освен това, освобождаващата клауза в договора на Муньос възлиза на внушителните 40 милиона евро – сума, която сама по себе си не е непреодолима за Барса, но комбинацията с правата на Реал Мадрид прави сделката почти невъзможна.
Въпреки всички тези препятствия, интересът към Виктор Муньос не стихва. Футболните анализатори са категорични, че талантът му тепърва ще се развива, а битката за подписа му може да се превърне в една от най-горещите теми на предстоящия трансферен прозорец.
Прочети цялата публикация




РБ Лайпциг превърна формулата за таланти в индустрия за стотици милиони
Гави изпълни ексцентричното си обещание след световната титла
Официално: Ливърпул привлече Роналд Араухо!
Барселона с поглед към грузинския талант Жорж Микаутадзе
Барселона удря на камък: Манчестър Сити категорично отхвърли офертата за Родри
Люка Зидан се разделя с Гранада
Севиля привлече младия страж Фран Гонсалес от Реал Мадрид
Манчестър Юнайтед хвърли око на млад талант от Арсенал
Арсенал няма шанс: Винисиус държи на Реал Мадрид
Тео Ернандес е предложен на Наполи и Ювентус, но има голяма пречка
Ето кой ще ръководи реванша между АЕК и Левски
След дъждовете в Европа нивото на река Рейн се повиши
Три новородени загинаха при пожар в болница в Индия
Защо изкуственият интелект започна масово да атакува компютърните системи
Бургас почита утре паметта на двамата полицаи, загинали в гонка с мигранти
Изборите са решени. Всяка машина ще я пипа полицай - не униформен, а с отвертка: Борисов
"Фермата" идва с големи промени: Издадоха подробности за сезона
Какво се случва с краля на Норвегия? Дворецът пусна извънредно съобщение
Танкер беше поразен от снаряд край Саудитска Арабия