Ансамбълът ни се класира за финала на пет топки на СК в София

Ансамбълът на България се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София. В първото си участие за сезона съставът в лицето на София Иванова, Рая Божилова, Магдалена Вълкова, Магдалина Миневска и Емилия Обретенова представи много силно съчетание и получи оценка от 27.950 точки (12.400 трудност, 8.050 артистичност и 7.500 изпълнение). Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева заеха първо място в квалификацията и ще спорят за отличията във финала в понеделник. Българките са и начело във временното класиране за многобоя след първия уред.
На второ място при петте топки се нареди отборът на Германия с 27.050 точки, следван от Узбекистан с 26.750. Със същия резултат, но извън топ 3, остана съставът на Русия, който участва с неутрален статут. Беларус е десети с 24.100 точки. Олимпийският шампион Китай заема пета позиция с 26.600, а световният първенец Япония остана девети с 24.300 и не успя да се класира за финала.
В неделя ансамблите ще представят съчетанията си с три обръча и два чифта бухалки, като България ще стартира с номер 2 в поток А от 20:45 часа.
Състезанието продължава с квалификациите при индивидуалните гимнастички. Стилияна Николова ще играе с бухалки и лента от 9:30 часа, а Ева Брезалиева ще излезе на подиума с обръч и топка в сесията от 16:50 часа.
Шампионите в многобоя при жените и ансамблите ще бъдат определени в неделя, а финалите на отделните уреди са насрочени за понеделник.
Прочети цялата публикация



Ансамбълът на България заема трето място във временното класиране в Милано
Ива Иванова стана вицешампионка на двойки в Бузъу
Испания елиминира Белгия от Мондиал 2026 след късно попадение на Микел Мерино
Де ла Фуенте: Вярваме, че можем да победим Франция
Яник Синер триумфира над изтощения Джокович и ще се бори за нова титла на Уимбълдън
Достъпът до училищни дворове: Обмислят затягане на режима на ползване извън учебно време
Край на британската приказка: Александър Зверев пречупи Фери за първи финал на Уимбълдън
Росица Денчева ще играе за титлата в Бузъу
Ива Иванова ще играе за титлата на двойки на турнир в Румъния
Росица Денчева с успех над рускиня и класиране на полуфинал в Румъния
Кристофър Нолан представя „Одисея“ - най-мащабният филм в кариерата му
Шедьовърът на Килиан Мбапе срещу Мароко отнесе конкуренцията за Гол на деня
Хари Кейн: Халанд е звяр, не ни сравнявайте
Айнтрахт преговаря за халф на Байерн
Тиери Анри и Ибрахимович сравниха Майкъл Олисе със световна легенда в спорта
Испания елиминира Белгия от Мондиал 2026 след късно попадение на Микел Мерино
Лоша новина относно плащането на кредити
Синът на Весела Лечева загина при трагичен инцидент
Днес е голям църковен празник. Какви са поверията