Враца и Лом като Клондайк - има ли шисти?

Близо 15 години след като първото правителство на Бойко Борисов наложи мораториум на проучванията и потенциалния добив на шистов газ, в ГЕРБ вече смятат, че това е българският Клондайк, в който "лежим върху злато". Възраждането на темата все по-убедително навлиза в предизборната кампания на Бойко Борисов, който вече говори открито за това, че можем да захраним цяла Европа с газ и в Северозапада да станат олигарси. "В България има големи залежи на конвенционален и шистов газ. България може да зах...




Хулио Веласкес: Само с общи усилия Левски ще продължи да се развива
Над 250 инцидента на железопътни прелези от началото на годината до сега
Разследват Божидар Чорбаджийски за данъчна измама в Полша
До края на май са регистрирани 341 случая на морбили в седем области у нас
341 случая на заболели от морбили в страната до края май, най‑много са във Враца
От първо лице: Чудо, което извисява.... С болка за унизената българска култура
Министър Шишков: Срокът за ремонта на пътя Видин – Враца е 40 дни, изпълнението ще се проверява
Министър Гълъб Донев: Няма да отнемаме права и няма да намаляваме доходи
Монтана се подсили с юноша на Черно море
Бивш шеф на НАТО: Украинската армия има важна роля в европейската архитектура за сигурност
Момчето с колело и голямо сърце: Даниел Гълъбов, помагал при летните пожари, е сред „Достойните българи“
МВнР отговори на искането на Скопие да им се извиним за семейството на Мицкоски
Съветът за мир за Газа се събира на 30 юни в Кипър, за да коригира стратегията си
Волейболистите от националния отбор на България с историческа победа
Трагедията на АМ „Тракия“: Загиналите деца са футболисти от школата на „Славия“
Трио остава във Фратрия
НА ЖИВО: ЦСКА - Полесие Житомир, състави
Официално: Илиан Илиев подписа в Турция
Аспарухов: Тръгнахме дървено в мача, след това влязохме в ритъм
Монтана привлече сръбски защитник