Барселона се готви за тежко изпитание срещу Атлетико – Флик вижда шанс за Рашфорд

Старши треньорът на Барселона - Ханзи Флик, сподели своите очаквания преди ключовото гостуване на Атлетико Мадрид в 30-ия кръг на Ла Лига и разкри интересни детайли около състава и възможностите пред някои от звездите на тима.
„Очаква ни сблъсък с един от най-силните съперници не само в Испания, но и на европейската сцена. Атлетико разполага с изключително класни футболисти, които могат да обърнат развоя на мача във всеки един момент. За нас ще бъде от първостепенно значение да сведем грешките до минимум, особено след последното ни гостуване на ‘Метрополитано’, където допуснахме твърде много неточности“, заяви Флик пред клубната пресслужба.
В отсъствието на контузения Рафиня, който ще отсъства от терена поне месец, пред Маркъс Рашфорд се открива златна възможност да блесне и да докаже класата си.
„Рашфорд имаше известни физически проблеми в последните седмици, но сега съдбата му предоставя шанс да се изяви. Ситуацията е сходна и при Гави, който постепенно възвръща формата си и показва отлични резултати в тренировъчния процес“, допълни наставникът.
Добри вести за феновете на Барса идват и от медицинския щаб – Жул Кунде, Алехандро Балде и Ерик Гарсия вече са на разположение и се завръщат в групата. Що се отнася до Френки де Йонг, Флик разкри, че холандският полузащитник ще започне да тренира с основния състав през следващата седмица, но възстановяването му ще бъде внимателно контролирано и поетапно.
Припомняме, че последната среща между двата тима завърши с категорична победа за Атлетико – 4:0 на „Метрополитано“ в полуфиналите за Купата на краля. В реванша на „Камп Ноу“ Барселона успя да се наложи с 3:0, но с общ резултат 4:3 мадридчани се класираха за финала.
Прочети цялата публикация



Ханзи Флик: Рашфорд ще е ни липсва, но животът продължава
Кой е Панатинайкос: Съперникът на ЦСКА 1948 в Европа
Левски се изправя срещу Университатя Крайова: Битка за европейска слава в Румъния
Атлетико Мадрид хвърля око на защитник на Барселона
Барселона остана без съперник: Престън отмени контролата в последния момент
Ханзи Флик: Рашфорд ще липсва, но идва Гордън
Барселона е разследвана заради опита да привлече Хулиан Алварес
Барселона се сбогува с Рашфорд с уважение и благодарност
Бен Афлек спечели 1 милион долара от шоуто „Кой иска да стане милионер?“
Арсенал няма шанс: Винисиус държи на Реал Мадрид
Близо 4600 граждани активираха мобилното приложение „еЗдраве“ през изминалата седмица
Уди Харелсън ще получи почетно "Сърце на Сараево" на филмовия фестивал
Дания започна да прилага удължена наборна военна служба заради Русия и Тръмп (видео)
"Ламборгини" с пиян турист и двама дрогирани шофьори хванаха в Бургаско
Заради жегите: Спират тировете по магистралите между 13 и 21 ч.
Второто морско издание на фестивала LUNAR започва този петък)
НА ЖИВО: Етър - Янтра, състави
Божо Джуркович: Правим всичко, което се изисква от нас, за да спечелим
Инфантино търси подкрепата на Тръмп за поста си, твърди издание в САЩ