ЦСКА се измъкна от издънка срещу последния Монтана

ЦСКА измъкна минимална, но изключително важна победа с 1:0 над домакините от Монтана в среща от 29-ия кръг на Първа лига. В герой за "червените" се превърна Петко Панайотов, който в последните секунди на двубоя донесе трите точки на "червените" с хладнокръвен удар.
Първата част на срещата премина под знака на предпазливостта и липсата на креативност в атака и от двата отбора. Футболните фенове на трибуните и пред екраните едва дочакаха първия точен удар, който дойде чак в 42-ата минута. Тогава Алехандро Пиедраита и Давид Пастор разиграха двойно подаване, но колумбийският халф не успя да затрудни сериозно стража на Монтана Марсио Роза. Това остана и единственият удар в очертанията на вратата през първото полувреме.
След почивката Христо Янев реши да раздвижи играта на ЦСКА, като заложи на по-офанзивна схема с двама централни нападатели. В 65-ата минута Леандро Годой и Петко Панайотов се появиха на терена, заменяйки Исак Соле и Макс Ебонг. Само няколко минути по-късно Панайотов центрира опасно от ъглов удар, Лео Перейра отклони топката, но Годой пропусна да открие резултата от близка дистанция.
Въпреки усилията, "армейците" така и не успяваха да намерят път към вратата на Монтана. Всичко изглеждаше предрешено, докато не дойде драматичният финал. В 93-ата минута Леандро Годой върна топката към точката на дузпата, където Петко Панайотов дебнеше и с премерен удар прати топката в мрежата. Така ЦСКА си осигури ценна победа в последните мигове на срещата.
С този успех столичани се изкачиха на трето място във временното класиране с актив от 55 точки, докато Монтана остава закотвен на дъното с едва 16 пункта.
Прочети цялата публикация




Ботев Враца срещу Локомотив София - мач с минимална надежда за Топ 8
Време е за голямото дерби на България
Легенда: ЦСКА е трагедия, в атака сме за „Кошмари в кухнята“
Нападател на ЦСКА за дербито с Левски: Ако трябва, ще умрем на терена
Левски няма право на грешка срещу Арда
ЦСКА гостува на Монтана в откриващия мач от кръга в Първа лига
ЦСКА печели купа на всяка петилетка в последните 20 г.
Венци Стефанов: Продавам Славия!
Монтана измъкна важна победа над Добруджа, но продължава да е на дъното
Феновете на Левски №1 в efbet Лига
Даря Семенистая спря устрема на Елизара Янева във Висбаден
Появи се фаворит за подписа на Петър Гайдаров
Футболна звезда прикова погледите на турнира в Мадрид (видео)
Янаки Милев достигна до полуфиналите на двойки на турнир в Италия
Първа реакция на ВиК след трагедията на ул. "Оборище"
През изминалата година: България с най-висок дял на хора в риск от бедност
Пиар експерт: Новият парламент е по-различен, но очакванията към управлението са огромни
Тежка катастрофа със загинал затвори пътя Велико Търново - Русе
Гергьовден в Lidl: Прясно агнешко на цени, по-ниски от миналогодишните