Британските фермери обмислят масови протести заради рязкото покачване на цените на горивата

Британските фермери обмислят провеждането на масови протести в отговор на рязкото покачване на цените на горивата в Обединеното кралство поради войната в Иран, съобщи The Daily Telegraph.
Според вестника британските фермери не изключват възможността да последват примера на протестиращите в съседна Ирландия. Там протестиращи използваха камиони и трактори, за да блокират единствената петролна рафинерия в страната, пристанища и магистрали в продължение на пет дни, протестирайки срещу покачващите се цени на горивата. В резултат на това 600 от 1600-те бензиностанции в страната бяха принудени да затворят.
Вестникът съобщава, че фермерските асоциации ще се срещнат следващата седмица, за да обсъдят евентуални протести. Това се случва, след като цената на дизела вече е надхвърлила психологически важната граница от 2 паунда (2,7 долара) за литър на повече от 50 бензиностанции в страната.
Според данни на RAC средната цена на бензина във Великобритания се е повишила с рекордни темпове през март. Цената на литър бензин се е увеличила средно с 0,25 паунда до 1,58 паунда (2,13 долара), докато дизеловото гориво се е увеличило с 0,48 паунда до 1,91 паунда (2,57 долара).
В края на март вестникът съобщи, че доставчици на едро в английското графство Есекс и някои региони на Шотландия са наложили ограничения върху червеното дизелово гориво, достъпно за фермерите.
Прочети цялата публикация



Иран, Ормуз, Червено море и хутите: какво ще стане с петрола
Критична суша: Над 100 региона в Германия ограничават водата
Защо Мароко отвори шлюзовете за мигранти към ЕС тъкмо сега?
САЩ пренасочиха 30 кораба заради новата блокада срещу Иран
Спешна среща в Кемп Дейвид! Доналд Тръмп свика заседание на кабинета си на фона на продължаващата война с Иран
FT: защо Русия унищожи стотици бензиностанции в Украйна
Експерт: Дизелът може да достигне 1,80 при нова ескалация в Близкия изток
След кризата заради Ормузкия проток: Ще бъде ли затворен и протокът Баб ел-Мандеб
Горивата у нас отново тръгнаха нагоре: Дизелът поскъпна с 20 цента за две седмици (ВИДЕО)
Зеленски пред Sky News: Промените в армията бяха наложителни
Удари в Крим: Експлозии разтърсиха Керч, Симферопол и Феодосия
The Telegraph: „Коалицията на желаещите“ приключва без Франция
Израел уби 19 палестинци в Газа въпреки преговорите
ХДС допуска оставка на Мерц след изборите в Източна Германия
Сърбия пред спиране на корабоплаването по Дунав до дни
Мароко проговори за Сеута: Рабат потвърди за 11 удавени, иска разследване за насилие на границата
САЩ и Иран с преговори днес, цената на петрола падна под $82
Манекенка отиде при клиент, след което изчезна без следа: нещатa ѝ бяха намерени по улиците, а след това бе разкрит двойният ѝ живот
Емануел Луканов: Имах чувството, че сме в ШЛ, ЛЕ и ЛК и трите турнира ги изиграхме