Треньорът на Барселона: Вярвам в моя отбор и в обрата

Старши треньорът на Барселона Ханс-Дитер Флик заяви, че отборът му вярва в обрат срещу Атлетико Мадрид в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Каталунците отстъпиха с 0:2 в първата среща на „Камп Ноу“ и ще трябва да търсят победа с поне три попадения разлика, за да продължат напред в турнира.
„Това не е финал, но искам да спечеля, бих искал да спечеля и това е, което искам да направя. Вярваме в това и сме 100% концентрирани. Привържениците знаят какво е необходимо. Вярвам в моя отбор и в това, че можем да го направим възможно. Възможно е, защо не? Атлетико е силен, но ние се нуждаем от здрава защита. Трябва да сме силни и в атака, но ако погледнете последните мачове, ще видите, че това ще бъде различен двубой“.
Германският специалист отдели внимание и на младата звезда Ламин Ямал, подчертавайки отличната му форма и значението му за играта на тима.
„Той се представя много добре, много съм щастлив. Казах му, че в момента е най-добрият в света. Трябва да му дадем възможност да пробива. Казвал съм и преди, че трябва да играем като отбор, като едно цяло. Не се тревожа за отделни играчи. Наскоро казах, че мачовете се решават от импулса и се надявам утре той да бъде на наша страна“, допълни германецът.
Флик подчерта и значението на подкрепата от трибуните, както и увереността си в качествата на състава, който често е демонстрирал превъзходство в сблъсъците с мадридчани.
„Това, което искам да видя, е връзката между отбора и феновете. Съперниците уважават нашите представяния през последните години и това може да окаже влияние върху нашия тим. Всеки човек и всяко положително нещо са важни. Имам усещането, че всичко е наред. Имаме качество, в мачовете срещу Атлетико често сме били по-добрият отбор“ каза още специалистът.
Наставникът говори и за тактическите изисквания в двубоя, като акцентира върху нуждата от агресивна преса и добра координация между линиите.
„Мачът е 90 минути или повече, ако стигнем до повече от 90, ще бъде добре. Много е важно да се упражнява преса. Ако не го правиш, те могат да тичат и са труден за защита отбор. Става въпрос за връзката между играчите, а също и за това, че тези мачове се решават от импулса – червен картон, грешка... Надявам се тези неща да бъдат в наша полза“, смята германският специалист.
Флик увери, че отборът няма да се отклони от своята игрова философия, въпреки необходимостта от повече голове.
„Това е нашият стил, искам да играем футбол. Можем да се защитаваме по-добре, но това зависи от целия отбор, не само от последната линия. Трябва да се защитаваме като едно цяло, без топка трябва да правим пространствата по-малки, да сме компактни. Не зависи само от последната линия. Има ситуации, в които се справяме много добре и сме способни да вкарваме голове“, завърши Флик.
Прочети цялата публикация



Дембеле: Меси е най-добрият, а критиките към Мбапе често бяха несправедливи
Ламин Ямал призна: Още не мога да изиграя цял мач
Хулио Веласкес: Само с общи усилия Левски ще продължи да се развива
Капитанът на Германия: Надявам се, че всеки, който е тук, иска да стане световен шампион
Амаду Онана готов да блести на всяка позиция
Клуб от САЩ протяга ръце към Левандовски
Де ла Фуенте шокира, извика осем от Барса и нито един от Реал
Треньорът на Йордания: Страхът и нервността вече са зад нас
Биелса призна за фаталния спад в интензивността срещу Кабо Верде
Бейл: Моуриньо знае как да овладее съблекалнята на Реал Мадрид
Хулиан Алварес призна: Най-добрият вариант за всички е трансфер и искам да сбъдна мечтата си (видео)
Четирима военнослужещи оцеляха след катастрофа на хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ в Аляска
Легендарният музикален продуцент Клайв Дейвис си отиде на 94 години
При около 6000 градуса: Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовта е във въздуха за Близнаци, обещаващ ден за Стрелец
Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на притежаваща ядрени оръжия държава
Критичната инфраструктура в целия свят е под заплаха