За българина няма криза с горивата, зарежда с 25% повече
На фона на призивите в ЕС за икономии на гориво и на предупрежденията, че може да се стигне до въвеждане на лимити, потреблението на бензин и дизел у нас през март се е увеличило с близо 25%. Това се е случило в първия месец от кризата с блокадата на Ормузкия проток и при спад на производството и предлагането на петрол в глобален план. На този фон служебното правителство у нас въведе мерки за компенсиране на бедните потребители с автомобили, така че повишените цени да не им се отразят и да не им се налага да намалят потреблението си.
Прочети цялата публикация



От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Три месеца по-късно: губи ли Тръмп войната с Иран?
Глътка въздух за Иран и държавите от Персийския залив
Над 80 горски пожара за два дни в Гърция, започват масови проверки на имоти
Има ли риск от нова водна криза в Плевен
Сделката с Иран преначертава картата на Близкия изток
Как Украйна изолира Крим от Русия
Красимир Кумчев: Откакто сме в ЕС, площите със зеленчуци са два пъти по-малко, а една от търговските вериги от 14 магазина вече има 140
Ако Русия извърши инвазия: НАТО обмисля алтернативни планове за отбраната на Европа
Пробивът на промяната
Космическа "детска градина": "Джеймс Уеб" с ново изображение на звезди в Молекулярния облак на Орион (СНИМКА)
Джорджина Родригес разгорещи социалните мрежи с нова фотосесия в басейн
Нетаняху: Израелската армия има пълна свобода на действие в Южен Ливан
Героят Меси: Наслаждавам се на момента и виждам докъде можем да стигнем заедно
"Тераса на нощно кафене": Детайлите, които разкриват гения на оригиналната „звездна нощ“ на Ван Гог
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това
СНИМКИ: Победата на Аржетина и рекордът на Меси
НА ЖИВО: Франция - Ирак 1:0, Мбапе наказа рано съперника